Sparta - Budějovice 3:1Sparta povinnost splnila, na prázdné Letné ale v generálce na Feyenoord výkonem nepřesvědčila

26. Kadlec 1 : 0
35. Markovič 1 : 1
52. Kweuke 2 : 1
89. Kadeřábek 3 : 1

I podruhé Sparta splnila povinnost a na svém stadionu opět uzavřeném pro fanoušky vyhrála. Na rozdíl od předchozího duelu proti Příbrami tentokrát 3:1, znovu ovšem po rozpačitém výkonu, který sice stačil na Jihočechy, ale ve čtvrteční konfrontaci Evropské ligy s nizozemským Feyenoordem by s ním Pražané asi jen těžko obstáli.

Českobudějovický Řepka (vlevo) se dívá na radost sparťanů Keriče (vlevo) a Kadeřábka.

V komorní atmosféře se hrál samozřejmě poklidný fotbal, protože pár fanoušků za branami stadionu nemohlo nesmělým skandováním v úmorném vedru hráče samozřejmě probrat. I průběh střetnutí měl být poklidný, protože už ve 26. min. šla Sparta poměrně snadno do vedení a zdálo se, že už je jen otázkou, kdy po Kadlecově brance přidá i druhý gól a zápas se bude dohrávat jen z povinnosti.

Od začátku měla mírnou převahu, Kadlec, Kweuke  a Jarošík se postupně zastřelovali, aby prvně jmenovaný nakonec skóre otevřel. Pohodlně a lacině. Gólman Daněk napálil balón přímo do Kweukeho, od něhož se balón vysokým obloukem snesl ke Kadlecovi, jenž pohodlně skóroval.

Sparťanská idyla však trvala jen devět minut, protože po spolupráci Hanzlíka se Sandrem se dostal míč k Markovičovi zapomenutému v domácí šestnáctce a ten vyrovnal.  Pro Spartu takové překvapení, že se z něho probírala až do konce poločasu.

Po šesti minutách druhé půli ji však parádní trefou od střely do sítě uklidnil Kweuke, takže domácí opět převzali aktivitu a iniciativu. Měli herně navrch, ale přes několik slibných šancí Kadeřábka a střel Kweukeho, Hušbauera a spol.  míjejících těsně Daňkovu bránu přidali gól jistoty až minutu před koncem. Kwauke vybojoval zdánlivě ztracený míč a Kadeřábek střílel pohodlně do prázdné brány.

Sparta - Č. Budějovice 3:1
Branky: 26. Kadlec, 51. Kweuke, 89. Kadeřábek - 35. Markovič. Rozhodčí: Nenadál - Mencl, Pelikán. ŽK: Hušbauer, Kadeřábek, Kweuke, Jarošík - Halama. Poločas 1:1.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek, Hušbauer, Pavelka (56. Matějovský), Skalák (46. Přikryl) - Kadlec (83. Kerič), Kweuke. Trenér: Lavička.
Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík (80. Řezníček) - Halama (66. Zeba) - Klesa (69. Němec), Otepka, Rýdel, Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.