Ml.Boleslav - Příbram 1:0Boleslavi k těsné výhře s Příbramí pomohl vlastenec Hájovského

72. Hájovský (vlastní) 1 : 0

Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi pokračují i po zimní pauze ve vítězné jízdě nejvyšší soutěží. V dnešním duelu 17. kola porazili Příbram těsně 1:0, ale připsali si už čtvrtou výhru za sebou. Středočeské derby rozhodla vlastní branka hostujícího Hájovského ve druhém poločase. Boleslav se tak bodově dotáhla na čtvrtou Olomouc, která má však k dobru večerní zápas se Slavií. Příbram naopak zůstane poslední.

Boleslavský David Jarolím v souboji s příbramským Tomášem Wágnerem v 17. kole Gambrinus ligy.

Úspěšný debut v české lize si v mladoboleslavském dresu také odbyl mladoboleslavský záložník David Jarolím, který ve 33 letech po návratu z angažmá v Německu a Francii dnes poprvé okusil atmosféru tuzemské nejvyšší soutěže. Naopak největší zimní posily Příbrami - Kuvajťan Mašán a záložník Martin Abraham - neusedly ani na lavičku náhradníků.

Hosté v úvodu díky reflexivnímu zákroku gólmana Hrušky přečkali velkou šanci Magery a postupně zvýšili aktivitu v útoku. Trappovu střelu z hranice šestnáctky vyrazil brankář Miller na roh a Střihavkovi, který v 27. minutě nahradil zraněného Wágnera, krátce po střídání nechybělo moc, aby ve skluzu usměrnil Krbečkův centr do branky.

Navrátilec Jarolím pomohl k vítěznému gólu

Podobně se o deset minut později tlačil do zakončení i boleslavský Štohanzl, ale Hruška proti Marešově centru dobře vyběhl. Krátce před přestávkou mohli otevřít skóre příbramští Pilík se Střihavkou, Miller však vyrazil střelu i dorážku.

Střídající Střihavka dělal problémy boleslavské obraně i ve druhém poločase, těsně po jeho začátku tvrdě pálil z pravé strany na přední tyč a Miller předvedl další jistý zákrok. Domácí trenér Minář po hodině hry reagoval na bezbrankový stav dvojitým střídáním, místo Mareše a Opiely nastoupili Sloboda se Ščukem, na hrotu se objevoval stoper Johana a v 69. minutě byl blízko gólu. Boleslavský zadák mohl dokonce skórovat ve třetím ligovém zápase po sobě, ale jeho hlavičku po rohu v 69. minutě zastavila spojnice břevna a tyče.

Boleslav se radovala až o tři minuty později. Roh nové boleslavské akvizice Jarolíma si srazil do branky příbramský stoper Hájovský. Záhy mohl zvýšit boleslavské vedení Štohanzl, v pokutovém území se k němu odrazil míč, ale přízemní střelou těsně minul pravou tyč. V závěrečné čtvrthodině se Příbram snažila, ale vážnější šanci na vyrovnání si nevypracovala. Počtvrté za sebou v lize nedokázala skórovat, také proto zůstává na úplném chvostu.

17. kolo první fotbaloé ligy:
FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 72. Hájovský (vl.). Rozhodčí: Paták - Filípek, Mencl. ŽK: Nešpor, Mareš - Trapp, Pleško, Tarczal. Diváci: 2840.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Šírl - Jarolím (90. Ševinský), Opiela (60. Ščuk) - Mareš (60. Sloboda), Magera, Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Krbeček, Trapp, T. Pilík (77. Koukal), Tarczal, Šlapák (72. Mareš) - Wágner (27. Střihavka). Trenér: Marko.