Jablonec ztratil výhru nad Boleslaví v poslední minutě

Fotbalisté Jablonce v nedělním utkání 21. kola remizovali s Mladou Boleslaví 1:1. Domácí hráli přes pětasedmdesát minut v deseti. Přesto až do závěru vedli gólem Kiši a o vítězství přišli až v samotném závěru, kdy srovnal Palát. Mladá Boleslav tak i pošesté v řadě bodovala.

Ilustrační foto

"Jsem trochu zklamán, že jsme zápas nedotáhli do zdárného konce. Bránit těsný náskok v početním oslabení ale bylo moc těžké. Soupeř prokázal, že není v tabulce před námi náhodou," uvedl jablonecký trenér Petr Rada.

Na konci první čtvrthodinky rozhodčí Damková vyloučila domácího útočníka P. Smíška za udeření Paláta loktem v přerušené hře. A to ve chvíli, kdy se Severočeši chystali nedaleko od mladoboleslavské branky k zahrání trestného kopu. Na hrotu jabloneckého útoku zůstal osamocen Lafata, který v 17. min. nebezpečnou hlavičkou vyzkoušel bdělost brankáře P. Kučery. Oslabení domácí dál dřeli ve středu pole a ve 35. min. se ujali vedení. Kiša napřáhl z dálky a míč zaplul k tyči - 1:0.

Druhá půle nabídla ze strany Středočechů aktivnější fotbal. Po hodině hry odstoupil zraněný jablonecký gólman Špit, jehož při své ligové premiéře nahradil Jan Zelenka. Hosté odvrátili porážku při závěrečném náporu, kdy po Čápově autu a Švejdíkově přiťuknutí skóroval Palát.

"Po rozpačitém prvním poločase jsme se vzchopili. A věřím, že kdyby se hrálo ještě pět minut, tak jsme vyhráli," konstatoval Dušan Uhrin mladší, trenér Mladé Boleslavi.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branky: 34. Kiša - 90. Palát. Rozhodčí: Damková - Košec, Hojsík. ŽK: Matějovský, Ordoš, Rychlík, Brezinský (všichni Mladá Boleslav). ČK: 13. Smíšek (Jablonec). Diváci: 3420.
Jablonec: Špit (62. Zelenka) - Pončák, Zábojník, Hrotek, Š. Kučera - Kiša, Hušek, Klapka, Weber (80. Kordula) - Smíšek, Lafata (85. Svátek). Trenér: Rada.
Mladá Boleslav: P. Kučera - Ševinský (64. Kysela), Vít, Švejdík, Palát - Brezinský, Vaculík (79. Sedláček), Matějovský, Rychlík (46. Čáp) - Ordoš, Kulič. Trenér: Uhrin.