Everton - Chelsea 1:2Čech si v jubilejním zápase na Evertonu poranil třísla. Délku jeho absence určí pondělní vyšetření

Liverpool

Fotbalový brankář Petr Čech nebude na svůj 400. soutěžní zápas za Chelsea vzpomínat v dobrém. V nedělním utkání na hřišti Evertonu, které londýnský tým nakonec vyhrál 2:1, český gólman inkasoval už ve druhé minutě a do druhé půle kvůli zranění třísel nenastoupil. V brance Čecha vystřídal náhradník Ross Turnbull. Délku absence české jedničky odhalí až pondělní podrobná vyšetření.

Dvojice Lampard - Mata (v pozadí) slaví vítěznou trefu anglického záložníka nad Evertonem.

Londýnský klub nakonec díky dvěma trefám Franka Lamparda vyhrál 2:1 a vrátil se na třetí místo v tabulce. Před čtvrtým Tottenhamem má dvoubodový náskok. Na vedoucí Manchester United už ale tým trenéra Rafaela Beníteze ztrácí 11 bodů, má však utkání k dobru.

"Asi ve 40. minutě jsem boxoval jeden centr pryč a při výskoku jsem ucítil bolest v třísle. Závěr poločasu jsem dohrával s tím, že po pauze nebudu dál schopen pokračovat. Uvidíme, jak vážné to bude. Víc budeme vědět až po vyšetření, na které jdu v pondělí," uvedl Čech na svých webových stránkách.

Everton poslal do vedení už ve druhé minutě Steven Pienaar, který dorazil střelu Victora Anichebeho do tyče a připravil Čecha po dvou zápasech bez inkasovaného gólu o neprůstřelnost. Brankovou konstrukci poté domácí trefili ještě dvakrát - v obou případech se o to postaral Nikica Jelavič. V deváté minutě z přímého kopu, po přestávce zase poslal míč do tyče hlavou.

Lampard se poprvé prosadil tři minuty před koncem prvního poločasu po Ramiresově centru, kdy vyrovnal na 1:1. O výhře kapitán Chelsea rozhodl v 72. minutě a řekl si o prodloužení v létě končící smlouvy. "Bylo to strašně důležité vítězství. Špatně jsme začali, Everton si vytvořil i další šance, ale neproměnili je. Za to jsme je potrestali. Jsem moc rád, vždyť se nám na Evertonu dlouhodobě nedaří. V lize jsme u nich nevyhráli hodně dlouho," dodal český brankář.

Tři body zajistil Liverpoolu kanonýr Suárez

Chelsea, která bude soupeřem Sparty v play off Evropské ligy, nastoupila v sestavě: Čech (46. Turnbull) - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Cole - David Luiz, Lampard, Ramires, Mata (84. Oscar), Hazard (73. Moses) - Torres.

V druhém nedělním utkání Liverpool vyhrál na hřišti posledního Queens Parku hladce 3:0, přestože se musel obejít bez trenéra Brendana Rogerse. Devětatřicetiletý kouč chyběl kvůli nemoci a tým proto vedli asistenti Mike Marsh a Colin Pascoe, druhý jmenovaný však kvůli nachlazení nesměl k hráčům do šatny. Zápas rozhodl dvěma góly v rozmezí šesti minut Uruguayec Luis Suárez, třetí branku "Reds" přidal ještě v první půli hlavou stoper Daniel Agger.

Na lavičce domácích zaznamenal Harry Redknapp 600. zápas v Premier League a po Alexi Fergusonovi z Manchesteru United a Arsénu Wengerovi z Arsenalu se stal třetím koučem v soutěži, kterému se něco takového povedlo.