Jablonec - Varnsdorf 2:3Jablonec v přípravě prohrál s Varnsdorfem, Liberec přestřílel Duklu

Krátké fotbalové léto nepatří jen světovému šampionátu. Naplno se rozběhl také seriál přípravných zápasů českých ligových týmů. V Doubravě u Trnova se zrodilo překvapení, když přebudovaný Jablonec podlehl druholigovému Varnsdorfu 2:3. V Nymburce pak byla k vidění velká kanonáda, Liberec nakonec přestřílel Duklu 4:3.

Jablonecký záložník Tomáš Čížek.

Jablonec staví pod taktovkou nového kouče Jaroslav Šilhavého zbrusu nový přebudovaný tým. Proti Varnsdorfu představil brankáře Hrubého, obránce Romeru, Pernicu, či Mišůna, záložníka Pospíšila nebo útočníka Juna. Ani to však na druholigového soupeře nestačilo.

Jabloneckého kouče namíchly hrubky v obraně i neuvěřitelný počet zahozených šancí. „Hlavně v druhém poločase jsme měli snad osm vyložených šancí, které jsme nedali. Je to samozřejmě příprava, ale může nás to mrzet. Takové šance prostě musíme dát. Kluci jinak pracovali velmi dobře, sice trochu tahali nohy z tréninku, ale prali se s tím. Chtěli jsme alespoň vyrovnat, ale to se nám nepodařilo," citují Šilhavého klubové stránky.

Velkému rivalovi se vedlo líp, Liberec udolal Duklu i díky dvěma trefám Hadaščoka a vítězné brance mladého Frimmela.

Přípravné fotbalové zápasy:
Doubrava u Turnova: Baumit Jablonec - FK Varnsdorf 2:3 (1:1)
Branky: 41. Čížek, 69. Hubník - 1. Schubert, 47. Zbrožek, 64. Daníček.
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Mišůn - Kopic, Kubista, Pospíšil, Čížek, Crnkič - Hubník.
II. poločas: Hrubý - Fantiš, Kysela, Rossi, Novák - Kopic, Loučka, Pospíšil, Moulis - Hubník, Jun. Trenér: Šilhavý.
Nymburk: Slovan Liberec - Dukla Praha 4:3 (2:1)
Branky: 16. a 69. Hadaščok, 31. Jarolím, 84. Frimmel - 19. Procházka, 66. Marek Hanousek, 68. Krmenčík.
Liberec: Kolář - Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Jarolím, Sackey (69. Novotný) - Obžera (63. Frimmel), Pavelka, Luckassen (74. Kmoníček) - Hadaščok (76. Dydowicz). Trenér: Slovák.
Dukla - I. poločas: Rada - Pospíšil, Vorel, Polom, Matěj Hanousek - Gedeon, Marek Hanousek, Čajič - Juroška, Procházka, Berger.
II. poločas: Chudý - Karavajev, Jeřábek, Polom, Preisler - Marek Hanousek, Hlinka, Ouedraogo - Juroška, Procházka (63. Svoboda), Krmenčík. Trenér: Kozel.
Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 63. Šural.
Sestava Liberce: Hroššo - Petryk, Rajnoch, Karišik, Mudra - Kolár (68. Budnik), Obročník (62. Novotný), Bouška (77. Dydowicz), Delarge - Šural, Budnik (32. Hamulák).
Viktoria Žižkov - Příbram 1:1
1. FK Příbram - Viktoria Žižkov 3:2 (1:1)
Branky: Barák, Suchan, Pilík - Podzimek, Opluštil.
České Budějovice - Senec 1:0
Branka: 80. Chmelo.
Č. Budějovice: Křížek (46. Fryšták) - Dvořák (46. Kalod), Novák, Podstavek, Funda - Hora, Buchta (46. Brunclík), Herzán (46. Linhart), Benát, Chmelo - Škoda. Trenér: Urban.
FC Hradec Králové - MFK Frýdek-Místek 0:1 (0:1)
Branka: 42. Mozol.
Sestava Hradce: Kuciak (46. Koubek) - Holeš (60. Rolko), Križko, P. Mareš (60. Trubač), Plašil (46. Kosak) - Štípek (60. Bláha), Hable (60. Janoušek), A. Čermák, P. Čermák (60. Zorvan) - Kulič (60. Dvořák) - Černý (46. Jukl). Trenér: Prokopec.
Baník Ostrava - Bialsko-Biala 2:0 (1:0)
Branky: 35. Zapata, 87. Byrtus.
Sestava Ostravy:
I. poločas: Pavlenka - Celba, Kaša, Frydrych, Sukup - Greguš, Šichor - Štěpán, Svěrkoš, Azevedo (31. Byrtus) - Zapata.
II. poločas: Šrom - Zawada, Baránek, Stronati, Holzer - Kukec, Mensah, Lindpere, Matěj, Byrtus - Zapata (60. Petrus). Trenér: Svědík.
Táborsko - Jihlava 2:1 (1:0)
Branky: 24. Musiol, 53. Ciku - 82. Mešanovič
Sestava Jihlavy: Hanuš - Vidlička (46. Sladký), Šourek (46. Kryštůfek), Krejčí, Vaculík (46. Udovičič) - Marek, Koloušek (46. T. Kučera) - Kliment, Jungr (46. J. Kučera), Fulnek - Šimonek (46. Mešanovič). Trenér: Rada.
Bohemians 1905 - Pardubice 1:1 (0:1)
Branky: 81. Artemuk - 5. Drábek.
I. poločas: Dočekal - Šírl (31. Ibeagha), Krch, E. Brabec, Pauschek - Jeremenko, Jindřišek, Rada, Mosquera - Mikuš, Lietava.
II. poločas: Švenger - Růžička, Cseh, Šmíd, Kalina - Artemuk (91. N'Dekre), Budínský, Nerad, Hubínek (91. Havel), Moravec - Janga. Trenér: Pivarník
Mladá Boleslav - Skënderbeu Korcë (Alb.) 3:1 (1:1)
Branky M. Boleslavi: 9. Rosa, 85. Bartl, 89. Mehanovič
Sestava M. Boleslavi:
I. poločas: Miller - Štohanzl, Navrátil, Smejkal, Rosa - Ščuk, Šisler - Skalák, Magera, Thalamy - Ďuriš.
II. poločas: Šeda - Vraštil, Pajer, Hůlka, Thalamy - Filla, Eliáš - Bartl, Mehanovič, Bořil - Ďuriš (68. Skalák).