Jihlava - Bohemians 1905 1:2Bohemians vyhráli souboj o první body v Jihlavě

32. Mikuš 0 : 1
57. Kučera 1 : 1
88. Cseh 1 : 2

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy jako jediní v nové sezóně první ligy nebodovali ani v 3. kole. V předehrávce doma prohráli s Bohemians Praha 1905 1:2. Na gól Mikuše sice ještě odpověděl Kučera, ale dvě minuty před koncem rozhodl o výhře hostů střídající Cseh. Bohemians tak získali první body.

Zleva obránce Bohemians Michal Šmíd, útočník Ivan Lietava a střelec gólu Martin Cseh se radují z gólu.

Oba celky se po úvodních dvou kolech krčily bez bodu na dně tabulky a jejich trenéři provedli změny v sestavě. Za Jihlavu po zranění nastoupil Jánoš a na hrotu útoku bosenského střelce Harbu doplnil od první minuty také poprvé Mešanovič.

Jenže kromě rohového kopu hned zkraje utkání se Jihlavané dlouho nemohli prosadit. Až po Vaculíkově průniku do vápna se dostal ke střele Kukol, ale jeho projektil z hranice vápna minul pravou tyč Švengerovy branky.

Klokani, kteří z předchozích 11 zápasů na hřišti soupeře vyhráli jen jednou, šli do vedení po půl hodině hry. V 32. minutě si Moravec na pravé straně postupně poradil jak s Koukolem, tak i s Vidličkou, po průniku do vápna naservíroval míč Mikušovi a ten bez problémů skóroval.

Chybně neuznaný gól

Hned po přestávce ale mohlo být vyrovnáno. Harbův prudký centr zleva na vlastního brankáře ztečoval stoper Brabec, ale Švenger na čáře míč zkrotil. V 52. minutě mohl zvýšit na 2:0 pro hosty Bratanovič, ale rozhodčí kvůli domnělému ofsajdu záložníka Bohemians gól chybně neuznali.

Místo toho za pět minut Jihlavané po nenápadné akci vyrovnali a utnuli po 285 minutách dosavadní střeleckou nemohoucnost. Po Vaculíkově přihrávce mířil přesně z 20 metrů Kučera.

Jihlava, která z posledních sedmi domácích zápasů prohrála jen jednou, poté vrhla všechny síly do útoku. Kouč Rada dokonce stáhl obránce Vidličku, kterého nahradil ofenzivním Kosakem.

Pět minut před koncem Harba z velkého vápna netrefil branku ve vyložené příležitosti. A domácí to mohlo jen mrzet. V 88. minutě rozhodl o výhře Bohemians Cseh, který se prosadil po Radově centru ze standardní situace, když záložníka "Klokanů" nepokryl jihlavský kapitán Vaculík.

3. kolo Synot ligy:
Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)
Branky: 57. Kučera - 32. Mikuš, 88. Cseh. Rozhodčí: Královec - Moláček, Vaňkát. ŽK: Hanuš, Vidlička - Brabec, Bratanovič. Diváci: 3093.
Jihlava: Hanuš - Vidlička (71. Kosak), Kryštůfek, Krejčí, T. Marek - Kukol, Kučera, Jánoš, Vaculík - Harba, Mešanović (79. Jungr). Trenér: Rada.
Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann (64. Cseh) - Moravec, Mosquera, Jindřišek, Rada, Bratanovič (86. Bartek) - Mikuš (81. Lietava). Trenér: Pivarník.