Mladá Boleslav - Písek 5:1Hokejisté Mladé Boleslavi i Olomouce v první lize snadno vyhráli

Týmy z čela tabulky první hokejové ligy potvrdily v 36. kole roli favoritů. Vedoucí Mladá Boleslav porazila předposlední Písek 5:1, Olomouc nastřílela poslednímu Berounu ještě o gól víc. Rozdíl mezi prvním a druhým místem tak zůstal pětibodový.

Hokejisté Mladé Boleslavi rázně vykročili za výhrou nad Pískem už v první třetině. Na branky Kafky, Ryse, Demela a Mikulíka dokázal odpovědět jen Růžička při dvojnásobné přesilovce. Po bezbrankové prostřední dvacetiminutovce stanovil konečné skóre 5:1 Němeček.

Olomouc v úvodu utkání s Berounem nepouštěla protivníka takřka do žádných příležitostí, první gól vstřelil v 13. minutě po individuální akci Herman. Beroun v druhé třetině snížil v přesilovce na 1:2, ale domácí následně potrestali čtyři vyloučení středočeských hráčů. Dvakrát se trefil Hrňa.

Třetí Ústí nad Labem rozhodlo o vítězství nad Havlíčkovým Brodem zlepšeným výkonem od druhé třetiny, před níž prohrávalo 0:1. Domácí otočili skóre slepenými brankami Roda a Handlovského v rozmezí 22 sekund. Soupeř ještě vyrovnal, ale Rod svým druhým gólem vrátil Ústí v závěru druhé třetiny vedení, které v třetím dějství pojistil Boháč.

Na čtvrté místo se posunula Kadaň, která v 16. minutě prohrávala se Šumperkem o dvě branky, ale nakonec zvítězila 6:4. Hattrick si ve vítězném mužstvu připsal Karel Ton.

V duelu dosud čtvrté Třebíče s dvanáctým Mostem se čekalo jasné vítězství domácích, jenomže ti se v posledním zápase roku trápili a uspěli až po samostatných nájezdech. Za Severočechy dokázal třikrát skórovat Vrtek, prodloužení jim pouhé dvě vteřiny před třetí sirénou zajistil Divíšek. Nájezdy rozhodlo přesné zakončení domácího útočníka Nahodila.

Hradec Králové už proti Benátkám nevedl trenér Martin Hosták, na střídačku se místo něj postavil Miloš Říha mladší. Hradec vyhrál první třetinu 2:0, hosté pak už jen snížili. O gól vyhrála i Jihlava nad Litoměřicemi.

36. kolo první hokejové ligy:
Kadaň - Šumperk 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Branky: 24., 40. a 43. Ton, 17. Jíra, 30. Andres, 57. Seman - 7. Novotný, 16. Hulva, 29. Brunec, 42. Meidl. Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 370.
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 23. a 40. Rod, 24. Handlovský, 45. D. Boháč - 5. Vondráček, 35. Ondráček. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 2007.
Třebíč - Most 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 14. a 30. Vondráček, 53. a rozhodující nájezd Nahodil, 11. Burian - 13., 39. a 43. Vrtek, 60. Divíšek. Rozhodčí: Čech - Guth, Černý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1830.
Jihlava - Litoměřice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 37. a 55. Zeman, 4. Prokš, 29. Dobrovolný - 18. Antončík, 50. Kloz, 57. Šinágl. Rozhodčí: Doležal - Klein, Lukš. Vyloučení: 5:9, navíc Kříž (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1333.
Olomouc - Beroun 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky: 40. a 59. Hrňa, 13. Herman, 30. Selingr, 39. Rác, 50. Kotvan - 33. Videlka. Rozhodčí: Schmejkal - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:1. Diváci: 1262.
Mladá Boleslav - Písek 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Kafka, 11. Rys, 14. Demel, 19. Mikulík, 50. Němeček - 16. Růžička. Rozhodčí: Škrobák - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 6:5, navíc Vrbata (M. Boleslav) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2310.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 10. Berger, 18. Mikeska - 43. Jonák. Rozhodčí: Hejduk - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 964.