Dvacítka prohrála na MS se Švédskem

KAMLOOPS

Čeští hokejisté do dvaceti let podlehli ve svém druhém vystoupení na světovém šampionátu této věkové kategorie v Kanadě Švédsku 2:3. S jedním ze soupeřů v boji o medaile rychle prohrávali 0:2 a když na začátku druhé třetiny inkasovali potřetí, nechal se gólman Marek Schwarz vystřídat Radkem Fialou.

Český tým se pak zvedl, zásluhou dvou přesilovek snížil, ale na vyrovnání už nedosáhl ani v závěrečné hře bez gólmana.

Dalším soupeřem svěřenců Radima Rulíka a Jana Votruby budou v noci z pátka na sobotu Slováci, kteří dnes prohráli s Ruskem 2:6.

USA, Kanada i Rusko opět vyhrály

Tři největší favorité hokejového mistrovství světa dvacítek na šampionátu vyhráli i druhý zápas. Stoprocentní jsou zatím týmy domácí Kanady, USA i Ruska.

Kanadu znovu podporovalo více než šestnáct tisíc fanoušků, ti ale byli zpočátku vývojem duelu ve Vancouveru zaskočeni. Švýcaři se totiž ujali ve dvojnásobné přesilovce vedení gólem, jenž připravil syn slovenských rodičů Juraj Simek. Kanaďané ale do konce třetiny vývoj skóre otočili a vzdorovitého soupeře udolali 4:3.

Rusové byli naopak suverénní. I když si jejich tahoun Jevgenij Malkin připsal jen dva body, jeho spoluhráči soupeře v první třetině zdrtili pěti brankami a po dvaceti minutách vyhnali na střídačku sparťanského brankáře Michala Valenta. Rusové vedou tabulku skupiny B, v níž se i přes prohru udržel český tým na druhém místě.

Finové jsou zatím čtvrtí, mimo postupové pozice. Měli ale nejtěžší soupeře, prohráli s oběma zámořskými týmy. Proti Američanům doplatili na časté fauly. Tým USA potrestal čtyři ze čtrnácti finských nedovolených zákroků a vyhrál 6:5.

MS v hokeji hráčů do 20 let
Skupina A
Kanada - Švýcarsko 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Downie (Boyd, Barker), 18. Boyd (Downie, Letang), 31. Pyatt (Bourdon, Comeau), 34. Bolland (Pouliot, Barker) - 6. Blum (Simek), 35. Weber (Sprunger), 43. Sprunger (Bieber, Joggi). Rozhodčí: Awizus - Jablukov (oba Něm.), Girděnko (Rus.). Vyloučení: 10:11. Využití: 2:2. Diváci: 16 123.
USA - Finsko 6:5 (3:2, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Fritsche (Mueller, Schremp), 18. Wheeler (Mueller, Porter), 20. Lee (Schremp, Fritsche), 29. Ryan (Kessel), 40. Wheeler (Ryan, Schremp), 50. Porter (Ryan, Kessel) - 7. Alikoski (Leinonen), 9. Korpikoski, 22. Seitsonen (Joensuu, Komarov), 56. Tukonen (Leinonen), 59. Laakso (Komarov). Rozhodčí: Vinnerborg - Ulriksson (oba Švéd.), Kalivoda (ČR). Vyloučení: 10:14. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 12 209.
Česko - Švédsko 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Sobotka (Kindl), 53. Káňa (Hanzal) - 3. Karlsson (E. Andersson, Bäckström), 4. Salomonsson (Ryno, Granström), 21. Hedman (Salomonsson). Rozhodčí: Thul (USA) - Kautto (Fin.), Losier (Kan.). Vyloučení: 9:10, navíc Bahenský 10 min. a Sobotka (oba ČR) 5 a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5323.
Rusko - Slovensko 6:2 (5:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Čurilov (Birjukov, Malkin), 10. Lemťugov (Širokov, Birjukov), 11. Lisin (Kulemin, Akseněnko), 17. I. Zubov (Jemelin, Bodrov), 20. Malkin (Zubov, Jemelin), 48. Jemelin (Bodrov, Kulemin) - 18. Sekera (Lašček), 31. Lašček (Petruška, Zagrapan). Rozhodčí: Pellerin - MacDonald (oba Kan.), Dědjulja (Běl.). Vyloučení: 11:10. Využití: 4:1, navíc Kulemin - Wagenhoffer do konce zápasu. Diváci: 5948.