O Spenglerův pohár se utkají Kanaďané s Magnitogorskem

DAVOS

O vítězství na Spenglerově poháru se v sobotu od 12 hodin utkají hokejisté Kanady s Magnitogorskem. Vedoucí tým ruské ligy posunulo do finále páteční vítězství Eisbären Berlín nad Davosem. Pořádající klub v posledním duelu základní části prohrál po divoké přestřelce 5:8 a neobhájí titul z loňska, kdy ve finále zdolal pražskou Spartu.

Strhující duel před zraky 7000 diváků pro sebe rozhodl německý mistr v poslední třetině, kterou vyhrál 3:0, zatímco Kanaďané už nenašli recept na českého gólmana Eisbären Tomáše Pöpperleho.

Berlínský tým se tak posunul v tabulce před Davos na třetí místo, poslední bez jediného bodu skončila Sparta.

Davos - Eisbären Barlín 5:8 (2:2, 3:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Christen (Kress), 9. Guggisberg (Wilson), 28. Pärssinen (Burkhalter), 32. Riesen (Christen), 36. Riesen (Hiller) - 6. Walser (Beaufait), 12. Beaufait (Walker, Felski), 22. Gawlik (Pederson), 31. Du Pont (Moran, Jarrett), 33. Felski (Walker, Hördler), 51. Mueller (Jarrett, Moran), 58. Walker (Felski, Beaufait), 59. Mueller (Jarrett). Rozhodčí: Kurmann - Popovic, Rebillard (všichni Švýc.). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 7280.
Konečná tabulka:
1. Kanada4301019:87
2. Magnitogorsk4120111:116
3. Eisbären4201115:175
4. Davos4200216:164
5. Sparta4000410:200
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (2 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.