Sparťan Vopat hattrickem zničil Karlovy Vary

Tomáš FlieglSport.cz

Hokejisté pražské Sparty vyhráli i druhé domácí utkání nového ročníku extraligy a odčinili prohru z Liberce. Sparta porazila Karlovy Vary 6:4. Západočechům nepomohlo ani nadějné vedení 3:1, domácí dokázali zvrátit nepříznivý průběh na přelomu druhé a třetí třetiny. Premiérový gól v extralize vstřelil domácí útočník Roman Vopat, který se celkem prosadil třikrát a připsal si hattrick.

Útočník Sparty Ondřej Kratěna rozehrává přes Milana Procházku z Karlových Varů.

V sestavě Sparty se objevil i uzdravený obránce Vykoukal, oba celky ale od úvodních minut myslely hlavně na ofenzívu. Do vedení šli hosté v 8. minutě. Nepříliš vzrostlý bek Toman nedoskočil na vyhozený kotouč, karlovarští se dostali do přečíslení 2 na 1, které vyřešil přesným švihem nad Břízovu lapačku Petr Kumstát.

Domácí odpověděli za necelou minutu. Ton nahodil od pravého mantinelu puk před Čechmánka, který čekal teč od projíždějícího Marka. Puk se odrazil před Martina Štrbu a dvojnásobný střelec úvodního domácího sparťanského utkání bez problémů srovnal.

Čechmánek měl dobře postavené tyčky

Oby týmy hrozily hlavně v přesilovkách, teč hostujícího Milana Procházky chytil Bříza. Radost zmařil Zelenkovi včasným skočením pod nohy obránce Ustrnul, ve 13. minutě trefil Šindel horní tyč.

Hosté přežili nepříjemnou pasáž a opět udeřili. Kucharczyk povodil puk za sparťanskou brankou a efektním bekhendovým dloubáčkem našel Jakuba Krause. Ten neváhal a propálil Břízu podruhé. Třetí ránu zasadil Spartě před poloprázdnými ochozy Jan Alinč. Zkušený karlovarský útočník využil zaváhání Vopata.

Sparta mohla inkasovat ještě čtvrtý gól, po minele Hanzlíka ale Skuhravý na Břízu nevyzrál.

Veterána vystřídal mladíček

Po změně stran poslal domácí trenér do branky mladého Schwarze, veterán Bříza zůstal na lavičce. Stejně tak se do hry už nezapojoval chybující Toman. Snížit mohl Sivek, trefil ale jen levou tyč Čechmánkovy branky.

Na rozdíl jedné branky se dotáhla Sparta ve 20. minutě, když se smolař předchozích okamžiků Sivek prosadil přes obránce a našel ještě lépe postaveného Tomáše Netíka. Pro toho nebyl problém usměrnit přihrávku za záda bezmocného Čechmánka.

Mladý sparťanský brankář se blýskl v polovině zápasu, když nejdříve vychytal Procházku a vzápětí Pecha. Sparta se vyrovnání dočkala ve 36. minutě. Kratěna se neunáhlil a před prázdnou brankou našel hůl Romana Vopata, který svojí první extraligovou brankou vyrovnal.

Vopat slavil hattrrick

Radost domácím příznivcům příliš dlouho nevydržela. Ve 39. minutě ujel v oslabení Václav Skuhravý a když se vyloučený Alinč vrátil na led, procedil urostlý útočník hostí puk za Schwarzova záda. Do šaten se ale přeci jen šlo za vyrovnaného stavu. Žákovskou chybu při rozehrávce předvedl Němec, za což se v poslední minutě druhé třetiny poděkoval druhým gólem v zápase Vopat.

Navíc útočník s bohatými zkušenostmi z finské ligy po druhé přestávce využil přihrávky Šindela a tvrdým švihem završil hattrick. Definitvní ránu dal Západočechům Petr Ton, který svým gólem ve 46. minutě vyhnal Čechmánka z branky.

Sivka sestřelil Vak

Hosté už na zvrat neměli, nepomohla jim ani pětadevadesáti sekundová přesilovka 5 na 3. V přesilovce nesedla střela Vakovi, který z pěti metrů trefil před sebou stojícího Sivka. Otřesený a krvácející forvard domácích zamířil rovnou do šaten.

Navíc v závěru fauloval zbytečně Netíka hostující Dvořák a na ledě se začalo jiskřit. Dvořák putoval do šaten a srovnat účty chtěl střelec večera Vopat. Vybral si ale hostujícího Ustrnula, který je drsným bijcem karlovarských. Oba kohouti po bitce putovali z krvavými šrámy do kabin.

Pražané odčinili prohru 2:3 z předchozího kola z Liberce a v ofenzivně laděném utkání s mnoha chybami v defenzívě porazili karlovarskou Energii 6:4.

Sparta Praha - Energie Karlovy Vary 6:4 (1:3, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Štrba (Ton, Marek), 29. Netík (Sivek), 36. Vopat (O. Kratěna, Vykoukal), 40. Vopat (Netík), 44. Vopat (Šindel), 46. Ton (Marek) - 8. Petr Kumstát (Košťál), 14. Kraus (Kucharczyk), 18. Alinč (Milan Procházka, Pech), 39. Skuhravý. Rozhodčí: Smeták - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:8, navíc Dvořák 5 + DKU, Vopat - Ustrnul trest ve hře. Využití: 1:0. Diváci: 3351.
Sparta Praha: Bříza (21. Schwarz) - Hlavačka, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Dobroň, Toman - Ton, Marek, Štrba - O. Kratěna, Jakub Šindel, Vopat - Zelenka, Sivek, Špaňhel - Netík. Trenéři: Jaromír Šindel, Doležal a Volek.
Karlovy Vary: Čechmánek - Ptáček, Krajíček, Ustrnul, Macholda, Němec, J. Řezníček, J. Polák, Duben - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, Alinč, Milan Procházka - Dvořák, A. Nedorost, Hurtaj - Kucharczyk, Vak, Kraus. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.