Vítkovice přepustily ve slezském derby tři body Třinci

OSTRAVA

Ve vzájemných zápasech Vítkovic a Třince v letošní sezóně poprvé neplatila výhoda domácího prostředí. Oceláři v úterý zvítězili v Ostravě 3:2, když export cenných tří bodů jim sedm minut před koncem zajistila při dvojnásobné přesilovce teč útočníka Jaroslava Kudrny. Vítkovice potřetí v sezóně doma vyšly bodově naprázdno.

Šestnáct minut zívali diváci nudou, pak ve čtyřech minutách padly čtyři góly. Třinec dvakrát vedl. Polanský nejprve z ostrého úhlu nachytal Pince střelou mezi betony, ale na druhé straně zastihl ránou z těžké pozice nepozorného Biegla i Hudec.

Vítkovická obrana však vzápětí znovu povolila, Lipina se utrhl obráncům a havířovský host návrat na extraligový led ozdobil gólem. Tentokrát vydržel Třinci náskok pouze 31 sekund. Také Vítkovice kontrovaly podobným způsobem, když po levém křídle prchl Tomášek a osiřelý Hulva jeho přihrávku pohodlně usměrnil do sítě.

Střelci se v závěru první části vyřádili a druhá třetina nepřinesla změnu skóre, byť šancí bylo dost. Čiperněji se ze šatny vrátili domácí. Minimálně dvě akce mohly Vítkovicím konečně přinést náskok, jenže Kropáč z dorážky minul odkrytou klec a Hudce zase vychytal Biegl.

Častá vyloučení roztrhala hru

Hru pak roztrhala častá vyloučení. Přesilovky přitom nešly žádnému z týmů, takže Lipinovi se po cestě z trestné lavice otevřela na červené čáře cesta k dlouhému sólu, podruhé se mu však při pohledu do Pincových oči rozklepaly ruce a při pokusu o kličku neovládl puk. Štěstí pomohlo Vítkovicím i ve 28. minutě, když Hunova teč cinkla o tyčku.

Štefanka mohl neurovnané slezské drama vyřešit ve 47. minutě, ale jeho štiplavý příklep zlikvidoval Biegl. Vítkovice svůj dnešní zmar při hře proti oslabenému soupeři korunovaly ve dvouminutové přesilovce pět na tři. Nevystřelily v ní na branku a za 34 sekund ji ukončil Jurečka, který odpálil Skořepovu ležící hůl a dostal trest za nesportovní chování.

Stejnou šanci dal sudí Turčan vzápětí i hostům, jimž stačilo k využití 26 sekund. Skořepa s jemnou tečí Kudrny vystřelil Ocelářům od modré čáry veledůležité tři body v honbě za play off. Potřetí už Třinečtí vedení nepustili. Vítkovice risknuly už 80 vteřin před koncem hru bez gólmana, ale puk už za Biegla neprotlačily ani z několika závarů.

Vladimír Vůjtek (Vítkovice): "My jsme si dneska nezasloužili vyhrát. Třinec byl lepší s pukem, lépe kombinoval a rychleji bruslil. Hráli jsme upracovaný hokej na náhodu a zcela nám vypadli ze hry klíčoví hráči, kteří mají rozhodnout zápas v přesilovkách a důležitých fázích. Na to jsme dnes dojeli. Soupeř byl lepší v přesilových situacích. Ze dvouminutové přesilovky pět na tři jsme povinni dát gól, ale my uděláme chybu, kterou si nesmí dovolit udělat ani žáci. Musíme si pohovořit s některými hráči. Do mužstva asi přišlo uspokojení, náš výkon nebyl tak zodpovědný jako v posledních zápasech."

Jiří Juřík (Třinec): "Jsme maximálně spokojeni. Hrál se oboustranně dobrý hokej, my jsme v něm dobře bruslili a pokrývali střední pásmo. Vítkovice nás nedostaly pod souvislejší tlak, který by korunovaly góly. Utkání asi v závěru rozhodovaly přesilovky pět na tři. Zatímco soupeř ji nevyužil, my s trochou štěstí ano."

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. S. Hudec (Burger, J. Štefanka), 19. Hulva (Tomášek) - 16. Polanský (Janků), 19. Lipina (Paroulek, Výtisk), 53. J. Kudrna (Skořepa, Fabuš). Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 13:12. Využití: 0:1. Diváci: 4822.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, Gulaši - Burger, J. Štefanka, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Frolo, Hunkes, Kroupa, Bartoň - Huna, Skořepa, Fabuš - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Martynek - Paroulek, Lipina, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.