Klíč od Prahy drží stále Slavia, Spartu porazila popáté za sebou

Symbolický klíč od hlavního města drží stále hokejisté pražské Slavie. V městském derby se Spartou triumfovali před rekordní návštěvou sezóny popáté za sebou, v úterý na svém ledě 4:2 a dál vládnou české metropoli. Tým z Holešovic vypadl prohrou z osmičky pro play off a prodloužil čekání na úspěch s městským rivalem, jehož přemohl naposledy v říjnu 2004.

Brankář Sparty Petr Bříza likviduje šanci kapitána Slavie Josefa Beránka.

Ani pátý pokus sparťanů o dobytí Sazka Areny neskončil úspěšně, rekordní návštěva sezóny si vychutnala lídrovo pojištění náskoku v čele tabulky.

Uplynula přesně minuta hry a Vlasák po Dudově pasu rozjásal velmi slušně zaplněné ochozy poprvé. Jinak ale divákům pražské derby dlouho žádnou úchvatnou show nenabízelo. Po polovině první části lehce nahodil puk na Fraňka Tabaček a slávistický gólman jen ledabyle poslal puk přesně na hokejku střelce Štrby.

Druhá třetina byla dlouho nudným představením, které ukončil až přesný Tomicův bekhend, na nějž navázal důrazný Sup, když nadvakrát dotlačil puk za Břízu. Sparťanské ataky byly bez úspěchu, Franěk si dával dobrý pozor, aby svoji chybu nezopakoval a domácí beci spolehlivě pokrývali jím vyražené puky. Gólové sólo beka Hanzlíka zdramatizovalo derby jen na chvíli.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Diváci viděli zajímavý, důrazný hokej. V první třetině jsme měli využít víc šancí."

František Výborný, trenér Sparty: "Podali jsme rovnocenný výkon se soupeřem, rozhodla druhá třetina, Slavia byla agresivnější před brankou. Ale nemáme se za co stydět."

Slavia Praha - Sparta Praha 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Duda), 32. Tomica (Beránek), 36. Sup (Duda, Vlasák), 55. Dlouhý (Sobotka, Graňák) - 12. Štrba (Tabaček), 53. Jan Hanzlík (Ton, Štrba). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 11 960.
Slavia: Franěk - Kadlec, Pojkar, J. Novák, Žižka, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Vondrka - Kopecký, Sobotka, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.
Sparta: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Stehlík, O. Malinský - Netík, Sivek, Chabada - Ton, J. Straka, Štrba - Špaňhel, Langhammer, Dragoun, od 41. navíc M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.