Liberecká Arena padla, dobyly ji Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic dokázali jako první celek v historii dobýt novou libereckou Tipsport arénu. Liberec sice poslal do vedení Šachl, po zranění domácího gólmana Hniličky ale hosté dokázali díky gólům obránců Kutláka a Haranta skóre otočit. Ve čtvrtfinálové sérii tak překvapivě vítěz základní části Liberec prohrává s Jihočechy 0:1 na zápasy.

Bitva Severu proti Jihu nabídla na začátku opatrný hokej. Menší změna přišla až s vyloučením Krsteva, při kterém však Veselý mířil vedle Hniličkovy branky. První zákrok si tak připsal o pár vteřin později jeho protějšek Turek, kterého z brejku lehce prověřil Rataj. Stav se v Tipsport Areně poprvé změnil v osmé minutě, kdy po Podkonického vyhraném buly posunul Vaic puk na Šachla a útočník, který začínal s velkým hokejem v Českých Budějovicích, prostřelil Turka.

Trvalou převahu získali domácí při sérii vyloučení Jihočechů. Podruhé však za Turkova záda nedotlačili puk ani při patnáctisekundové výhodě dvou hráčů v poli. V 15. minutě domácím zatrnulo. Při rozehrávce se zranil Hnilička a podle statistik nejlepšího brankáře základní části soutěže, který odjel s poraněným pravým kotníkem na vyšetření do nemocnice, musel zastoupit náhradník Falta. Budějovičtí jej ale v první části prakticky neohrozili. Pozornost hostující obrany naopak zkoušel Tomajko.

Hokejové čtvrtfinále on-line na Sport.cz:
Liberec - České Budějovice

Do druhého dějství nastoupili hosté jako osvěženi živou vodou. Byli mnohem aktivnější a rušno bylo zejména před Faltou. V přesilové hře byl blízko vyrovnání Sailer, dokonce v oslabení pak mohl uspět Hudec a důrazný Kotrla. Nečekaně nevyprodanou arénu, ve které Liberec ještě v soutěžním zápase neprohrál, zmrazil po rychlém protiútoku Kutlák. Ani to však nebylo ze strany Jihočechů vše. Při dalším oslabení nebyl daleko od druhé branky Sailer, který v loňské sezoně v Liberci krátce hostoval. Domácí mohli děkovat pozornému Faltovi.

Proti liberecké dvojce neuspěl ani ve 44. minutě Vydarený, kterému puk při zakončení přeskočil čepel hole. Akci Hübla se Šimánkem zastavil až Richtrův faul. Pak matně hrající domácí přece jen začali zvyšovat své úsilí, Krstev však ve 49. minutě trefil jen tyč a neuspěl ani letos nejproduktivnější hráč týmu Vaic. Severočechům nešly přesilové hry. Při vyloučeních Bělohlava a Kotašky sice hosty zavřeli do pásma, ale Turka nepřekonali.

A stihl je za to trest. V 57. minutě putoval na trestnou lavici Čermák, Harant pokořil Faltu a posunul hosty k nečekané výhře. Prodloužení si domácí nevynutili ani při minutové power play.

Bílí Tygři Liberec - České Budějovice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Šachl (Vaic, Podkonický) - 27. Kutlák (Hübl, Harant), 58. Harant (Hübl). Rozhodčí: Bolina, Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 5653.
Liberec: Hnilička (15. Falta) - J. Moravec, Richter, Jiří Hanzlík, Derner, Krstev, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Vak, Kotrla - L. Květoň, Mertl, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Stav série: 0:1