Liberci chybí Hnilička, Tygři znovu prohráli

LIBEREC

Nejlepší celek základní části hokejové extraligy má velké potíže. Liberec prohrál i druhý domácí zápas čtvrtfinále s Českými Budějovicemi, tentokrát v pondělí 1:4. Bílé tygry nepodržel náhradní brankář Pavel Falta, který inkasoval dva laciné góly. Liberecká jednička Milan Hnilička je po nedělním zranění stále mimo.

Českobudějovická pohádka pokračuje. Jihočeši dokázali v sérii na ledě Liberce podruhé vyhrát. O osudu zápasu přitom rozhodli třemi góly v rozmezí čtyř minut druhé třetiny. "Připravovali jsme se na tuhý boj a hráči znovu odvedli maximum. Tým opět podržel brankář Turek," radoval se asistent trenéra vítězů Milan Kupka.

V liberecké brance při absenci zraněného Hniličky nastoupil Falta a náhradnický post zaujal nezkušený Stejskal. Domácí při útočné snaze postrádali důraz i přesnost a naráželi na dobře zformovanou soupeřovu obranu. Šanci na otevření skóre promarnil při přesilovce Krstev, který netrefil odkrytou branku.

Turek exceloval

V hostujícím brankovišti pak exceloval Turek, jenž v rozmezí necelé minuty zlikvidoval Vaicův nájezd i průnik S. Procházky. Úvodní třetinu ukončila potyčka u mantinelu, po níž Šachl a  Harant vyfasovali čtyřminutové tresty.

Po první přestávce vydržel bezbrankový stav jen do 26. min. A do vedení šli domácí, když Vaicovu ideální přihrávku zužitkoval Podkonický. Jenže záhy přišel šokující obrat. Kutlák srovnal dělovkou pod horní tyčku v početní výhodě. Zakrátko Hřebejk obkroužil s pukem kolem branky a překvapil Faltu.

Liberec dopil pohár

Uběhlo pouhých 23 sekund a hosté jásali potřetí: šťastným střelcem byl Posmyk po ráně ze středního pásma. A Liberec, jemuž se přestalo dařit úplně všechno, dopil kalich hořkosti až do dna. Poslední zbytky naděje mu sebral sedm minut před koncem čtvrtý inkasovaný gól z hole. Brabence.

"Nezvládli jsme roli favorita ve vlastním prostředí. Po neproměněných šancích jsme znervózněli, místo lehkosti převládla křečovitost a nevěděli jsme si rady se soupeřovou obranou středního pásma. Jsme zklamaní za propadák před domácími diváky," konstatoval liberecký trenér Josef Paleček.

Bílí Tygři Liberec - České Budějovice 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Podkonický (Vaic) - 29. Kutlák (Sailer, Šimánek), 33. Hřebejk (Mertl), 33. Posmyk (Gřegořek, Brabenec), 53. Brabenec (Gřegořek). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 13:14, navíc Harant (Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5333. Stav série: 0:2.
Liberec: Falta - J. Moravec, Richter, Jiří Hanzlík, Derner, Krstev, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Vak, Kotrla - L. Květoň, Mertl, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.