Slavia vrací úder, po vítězství 3:0 srovnala sérii

Stejně jako v úvodním zápase, také ve druhém dějství semifinále play-off hokejové extraligy mezi pražskou Slavií a Českými Budějovicemi kapituloval jeden z brankářů pouze dvakrát. Zatímco v úterý zvítězili 2:0 hosté z jihu Čech, Pražané se tentokrát radovali z výhry 3:0. Série je srovnána na 1:1 a v sobotu se stěhuje do Budějovic.

Budějovičtí začali stejně aktivně jako v prvním semifinále. Sailer prověřil Fraňka zblízka, dorážet se snažil ještě Hřebejk. Na druhé straně zahrozil Hruška, ale jeho pokus o blafák Turek vypíchl hokejkou. Hruška byl blízko gólu i o chvíli později, tentokrát se puk jen otřel o tyčku budějovické branky. Slavia každopádně převzala iniciativu a začala být nebezpečnější.

Všechny pokusy domácích ale s jistotou likvidoval Turek. Kryl tvrdou střelu Divíška, dalekonosný pokus Graňáka i bleskový výpad Tomici po pravém křídle. Zakletou branku Budějovic odčaroval až Bednář, který po 73 minutách semifinále jako první slávista překonal Turka. V patnácté minutě vyfasoval Duda čtyři minuty za hákování a následné napadení, ale Budějovičtí si za celou dobu nedokázali vypracovat nebezpečnější akci.

Na začátku druhé třetiny Slavia pykala za vyloučení Divíška, jenže hosté sehráli přesilovou hru nejhůře, jak mohli. Domácí získali v oslabení puk, ujela dvojice Beránek, Tomica a druhý jmenovaný bez potíží využil lahůdkovou přihrávku před odkrytou branku. Podobnou šanci měli v polovině zápasu i hosté, ale střele Sailera chyběla přesnost a puk skončil těsně vedle  branky. Zbytek třetiny pak kouskovala častá vyloučení na obou stranách, pouze Kadlec v samém závěru trefil břevno Turkovy branky.

Slavia mohla zvýšit na tříbrankový rozdíl v 54. minutě. Jenže efektní Bednářovo zakončení blafákem do bekhendu nad Turkovu lapačku nakonec sudí neuznal pro předchozí údajné sevření kotouče.  Budějovicím nepomohly v poslední třetině k brance ani dvě přesilové hry. Domácí naopak 34 vteřin před koncem ještě upravili na konečných 3:0 střelou do prázdné branky.

Slavia Praha - Č. Budějovice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Bednář (Sobotka, Duda), 24. Tomica (Beránek), 60. Prorok (Franěk). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.601. Stav série: 1:1.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Graňák, J. Novák, Žižka, Žabka, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Vlasák, Sup - Bednář, Sobotka, Prorok - Divíšek, Kopecký, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Vak, Kotrla - Mertl, Gulaš. Trenéři: Jandač a Kupka.