Vlasákovy nájezdy dostaly Slavii do vedení v semifinálové sérii

Hokejisté Slavie Praha se dostali do vedení v semifinálové sérii play-off proti Českým Budějovicím. Na ledě jihočeského týmu vyhrála Slavia 2:1 až po samostatných nájezdech, ve kterých dvakrát uspěl Tomáš Vlasák, za domácí se trefil pouze Šimánek. Slavia tak vede 2:1 na zápasy, série pokračuje v neděli v Českých Budějovicích.

Ani momentální záplay či přetrvávající obavy z ptačí chřipky neodradily jihočeské fanoušky od návštěvy zimního stadionu v Českých Budějovicích. Vždyť semifinále hráli místní hokejisté naposledy před deseti lety, takže Budvar Arena tentokrát praskala ve švech.

Už ve třetí minutě zápasu ale vyprodané tribuny vydechly zklamáním. Při vyloučení domácího Gřegořka dostal slávistický bek Jan Novák přihrávku na modrou čáru a dělovkou překonal Romana Turka. Budějovičtí odpověděli pokusy Hudce a Gřegořka, ale jejich střely z dálky nemohly Fraňka ohrozit.

Hokejové play-off on-line na Sport.cz:
Semifinále: Č. Budějovice vs. Slavia

Hodně se ale gólman Slavie zapotil při střele z kruhu Šimánka a následné dorážce Haranta. Domácí ve zbytku první třetiny hodně tlačili, před Fraňkem však nadvakrát neuspěl Vak, ani dvojice Brabenec, Hudec. Zbytek prvního dějství pak jen kouskovala častá vyloučení na obou stranách.

Nečistá druhá třetina

Ještě hůře v tomto ohledu dopadla druhá třetina, ve které padlo hned jedenáct trestů, z toho šest na straně Slavie. Hlavní rozhodčí Bolina nasadil přísný metr a posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým. Přestože v plném počtu hráčů se hrálo takřka výjimečně, žádný z celků ani jednu početní výhodu využít nedokázal.

Ve 45. minutě předvedl hezkou akci Jan Novák, když si na pravé straně nejprve položil jednoho z domácích hráčů a pak poslal na druhou stranu prudkou přihrávku na Sobotku. Jeho pokus z voleje ale Turek včas vystihl. Za necelých deset minut se naopak radovali domácí z vyrovnání. Hřebejk vybojoval puk v pravém rohu a vyčkal s přihrávkou na ideálně postaveného Sailera, jenž zcela osamocen před brankou Slavie propálil Fraňka.

Na Vlasáka je při nájezdech spoleh

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém musel Franěk hned v úvodu řešit ošemetné situace po průniku Hudce a střeleckých pokusech Sailera a Kotašky. Hrálo se nadále oboustranně útočně, Franěk zneškodnil šanci Muchy, Turek zase pokus Vlasáka i drzý nájezd Bednáře.

Rozhodovat tak musely nájezdy. Na úvod proměnil mazácky blafák do bekhendu Šimánek, vyrovnal spolehlivý Vlasák. Jinak se z první série netrefil nikdo. To vynikající technik Vlasák uspěl i napodruhé, Sailer naproti tomu napodruhé neuspěl.

HC České Budějovice - Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) po sam. nájezdech
Branky a nahrávky: 3. J. Novák (Kadlec, Bednář), rozhodující nájezd Vlasák - 54. Sailer (Hřebejk, Harant). Rozhodčí: Bolina, Turčan - Kostka, Šátava.
Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Vak, Kotrla - Mertl, Gulaš, od 51. navíc J. Hanzal. Trenéři: Jandač a Kupka.
Slavia: Franěk - J. Novák, Graňák, Kadlec, Žižka, Žabka, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Vlasák, Sup - Bednář, Sobotka, Prorok - Divíšek, Kopecký, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Stav série: 1:2