Slavia vyhrála na jihu Čech i podruhé, je blízko finále

PRAHA-tv

Hokejisté Slavie Praha už jsou pouhý krůček od účasti ve finále letošního ročníku extraligy. Ve čtvrtém utkání semifinálové série vyhráli na ledě Českých Budějovic 4:3 a k postupu jim chybí pouze jediná výhra. Po dvou vyhraných zápasech na jihu Čech mohou slávisté udělat rozhodující krok ve středu v pražské Sazka Areně.

Budějovičtí chtěli co nejrychleji hodit za hlavu sobotní prohru, ale vzpomínky jim už v páté minutě notně oživil Radek Duda. Nejméně oblíbený hráč vyprodané Budvar Areny nahozením zpoza branky trefil zezadu brusli brankáře Turka a od ní doputoval puk do sítě. V závěru první třetiny mohl odpovědět Šimánek, ale mířil těsně nad branku.

Přesnější mušku měl na začátku druhé části Gřegořek. Budějovický bek dostal přesnou přihrávku na modrou od Hudce a tvrdou ranou trefil horní růžek Fraňkovy branky.  V polovině utkání měli domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale jedinou příležitostí byla Šimánkova střela z levého kruhu,  kterou si Franěk pohlídal.

Hokejové play-off on-line na Sport.cz:
Semifinále: Č. Budějovice vs. Slavia

Gólman Slavie se zaskvěl i proti pohotové střele Vaka z bezprostřední blízkosti, ale ve 14. minutě už na chytrou akci domácích nestačil. Po pravé straně se na něj řítil Kutlák, vylákal jej téměř k sobě, a pak poslal puk do středu na zcela volného Brabence. Tomu už před odkrytou brankou stačilo jen nastavit hůl. Za necelé tři minuty bylo vyrovnáno. Vlasák dostal do pravého kruhu přihrávku od Supa a střelou po ledě překonal Turka.

Ve 45. minutě zápasu propukly v Budvar Areně protislávistické nálady, když Prorok atakoval v brankovišti gólmana Turka a domácí hrdina zůstal chvíli otřesen ležet na ledě. Jeho spoluhráči se pomstili dokonale. Při Prorokově vyloučení neudržel Franěk nahození Sailera z levé strany a dojíždějící Vak dorazil puk za jeho záda. Brzy ale bylo znovu vyrovnáno. Beránek ve 48. minutě po objetí Turkovy branky vystřelil z otočky a jeho pokus ještě těsně před budějovickým gólmanem tečoval Kadlec.

Šest minut před koncem navíc Slavia přidala další branku. Bednář se prodral kolem levého mantinelu a našel před brankou volného Supa, jenž bleskově zaskočil Turka. Křečovitá snaha Budějovic o vyrovnání už přišla vniveč, změnu skóre nepřinesla ani závěrečná power play domácího týmu.

České Budějovice - Slavia Praha 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Gřegořek (M. Hudec, Brabenec), 34. Brabenec (Kutlák, M. Hudec), 46. Vak (Sailer) - 5. Duda, 37. Vlasák (Sup, Duda), 48. Kadlec (Beránek), 54. Sup (Bednář, Vlasák). Rozhodčí: Minář, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6, navíc Prorok (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6421.
Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Mertl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Gulaš, Vak, Veselý - J. Hanzal, Matušík, L. Květoň. Trenéři: Jandač a Kupka.
Slavia: Franěk - Kadlec, Graňák, J. Novák, Žižka, Žabka, Kolařík, Pojkar - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Vlasák, Sup - Vondrka, Divíšek, Dlouhý - Bednář, Sobotka, Prorok - Kopecký. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Stav série: 1:3.

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200