Plzeň otočila zápas v Pardubicích a zůstává první, Kometa nasázela Třinci "bůra"

Hokejisté Plzně prohrávali v Pardubicích o dva góly, nakonec si z Východních Čech vezou výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Indiáni tak uhájili vedoucí příčku před Kometou. Brňané taktéž otočili zápas proti Třinci a vyhráli 5:3. Kladno si i díky dvěma brankám Tlustého připsalo tři body za výhru 4:1 nad Vítkovicemi. Hattrick vstřelil Kotalík z Českých Budějovic a Jihočeši zvítězili v Liberci 6:2. V dalších zápasech Litvínov porazil Slavii 4:2 a Zlín uspěl v Karlových Varech taktéž po výsledku 4:2.

Hokejisté Komety Brno uspěli v posledním odehraném ligovém utkání v O2 areně proti Kladnu. V Praze přišel na hokej největší počet diváků v novodobé historii extraligy.  Domácí stánek Komety Kajot arenu diváci vyprodali i při utkání proti Třinci. V moravské metropoli bylo ale v 17. minutě poměrně horko. Po brankách Orsavy a snajpra Růžičky totiž Oceláři vedli 2:0.

Ve druhé části ale domácí odstartovali obrat. Bičánek v početní výhodě snížil a ve 31. minutě vyrovnal Koreis. Gól musel posvětit až videorozhodčí, s nímž se hlavní sudí radili hned dvakrát. Střelec druhého gólu Koreis pak poslal Kometu poprvé v utkání do vedení v 37. minutě, když zblízka překonal Hamerlíka. Třinec se ještě jednou dokázal vrátit do zápasu, když Varaďa tečoval nahození Orsavy. Ve třetí části pak Brňané rozhodli brankami Divíška a Jakuba Svobody a znovu před domácími fanoušky získali výhru.

Pardubice ztratily zápas s Plzní

Plzeň bodovala i ve dvanáctém zápase v řadě. V Pardubicích se lídrovi tabulky podařil skvělý obrat. Když Zohorna na konci druhé třetiny prostřelil navrátilce do branky Indiánů Raska, vedli domácí Východočeši 3:1. Přesto se z vítězství nakonec radovali hosté. Gulaš totiž snížil po asistenci Vlasáka a prodloužení Západočechům zajistil Slovák. Duel doputoval až do samostatných nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem Gulaš. Pardubice prohrály po třech vítězných duelech v řadě.

Kladno nezažívá nejlepší období, z posledních šesti zápasů čtyřikrát neuspělo. Proti Vítkovicím si před domácími fanoušky ale připsalo tři body. Velkou zásluhu na tom měla první hvězdná pětka. A to i přesto, že se Rytíři museli poprvé obejít bez obránce Tomáše Kaberleho, který se vrátil za oceán k rodině. Skóre otevřel Tlustý, kterého v 15. minutě vyslal do šance Jágr. Vyrovnávací branku zařídil Huna, který naskočil z trestné lavice a samostatný nájezd proměnil. Kladno však poslal podruhé do vedení Majeský, jehož střelu od modré brankář Málek vůbec neviděl. Muž zápasu Tlustý přidal druhý gól na konci druhé třetiny a skóre zápasu uzavřel Plekanec střelou do prázdné brány.

Michálek zaznamenal první branku za Budějovice

Zápasem druhého a třetího od konce byl duel domácího Liberce a Českých Budějovic. Bílé Tygry poslal do vedení už ve druhé minutě kapitán Nedvěd. Ale to bylo naposledy, co se domácí radovali z vedení. Jihoeši nasázeli do liberecké sítě šest branek. Hattrick obstaral Kotalík, poprvé se trefila také posila z NHL Milan Michálek

Litvínov navázal na vítězství proti Českým Budějovicím. A navíc proti Slavii, která před vystoupením na severu Čech bodovala v sedmi zápasech v řadě. O vítězství se postarali hlavně Hübl a Ručinský, kteří vstřelili všechny čtyři branky domácích. Svěřenci Vladimíra Růžičky se za stavu 0:4 pokusili zápas ještě zdramatizovat, ale góly Hertla a Krenželoka z trestného střílení nestačily.

Ve třetí minutě vedly Karlovy Vary na vlastním stadiónu nad Zlínem 2:0. Nakonec však domácí nezískali ani jeden bod. Obrat Beranů dirigovaly hrající legendy zlínských hokejistů. Balaštík vyrovnával na 2:2 a Leška vítězným gólem zajistil Ševcům tři body. Do prázdné brány se v poslední minutě zápasu navíc prosadil Čajánek.

Hokejová Tipsort extraliga, 15. kolo:
Litvínov - Slavia 4:2on-line
Branky: 8. Hübl, 30. Ručinský, 32. Hubl, 36. Ručinský - 37. Hertl, 57. Krenželok.
Kladno - Vítkovice 4:1on-line
Branky: 15. Tlustý, 29. Majeský, 39. Tlustý, 60. Plekanec - 24. Huna.
K. Vary - Zlín 2:4on-line
Branky: 2. Nosek, 3. MacDonald - 38. Veselý, 45. Balaštík, 55. Leška, 60. Čajánek.
Pardubice - Plzeň 3:4 po sam. náj.on-line
Branky: 4. Krejčí, 11. Somík, 39. Zohorna - 6. Dvořák, 45. Gulaš, 50. Slovák, roz. náj. Gulaš.
Kometa Brno - Třinec 5:3
Branky: 29. Bičánek, 31. Koreis, 37. Koreis, 44. Divíšek, 49. Jakub Svoboda - 16. Orsava, 17. Růžička, 38. Varaďa.
Liberec - Č. Budějovice 2:6on-line
Branky: 2. Nedvěd, 32. Filippi - 19. Kotalík, 24. Podlešák, 39. Kotalík, 47. Kohn, 55. Michálek, Kotalík.