Mdlé svěřence Růžička křikem nakopl, a tak Slavia dál vládne Praze

Jen málokdo by po dvou odehraných třetinách hádal, že hokejisté Slavie svého odvěkého rivala porazí i potřetí v sezóně. Sparta vedla o dva góly, svého soupeře navíc přehrávala. Jenže po druhé přestávce nastal obrat. Co domácí nastartovalo? „Vláďa Růžička trošku zvýšil hlas,“ smál se útočník Jaroslav Bednář, který k výhře 4:3 po nájezdech zavelel parádním gólem na 2:3.

Jak moc si užíváte, že městského rivala jste v sezóně porazili i napotřetí?

No, nemusíme si nic nalhávat, prvních čtyřicet minut to nebyla žádná sláva. Poslední dvacku jsme zapnuli, na Spartu vlítli a byl to najednou úplně jiný zápas.

Je vítězství kvůli smazání dvoubrankového manka o to cennější?

Určitě. Sparta dobře bruslila, hrála agresivně. I obránci k nám rychle přistupovali a napadali nás, s čímž jsme prvních čtyřicet minut měli obrovské problémy.

Co jste si před třetí třetinou v kabině řekli? Po nástupu na led jste totiž zejména zvýšili důraz a Spartu jste najednou začali přehrávat.

Zvýšili jsme důraz, potom co Láďa (Růžička) trošku zvýšil hlas (směje se). Věděli jsme, že to, co jsme hráli, na Spartu neplatilo. Vlítli jsme na ně se třemi hráči a začali dávat góly. Jak je vidět, tak to fungovalo.

Jak jste vnímali situaci z poloviny druhé třetiny, kdy Sparta musela kvůli zlomenému noži na brusli vystřídat gólmana Neuvirtha za Schwarze?

Ani nevím, že odstoupil kvůli tomuhle. Někdo říkal, že má něco s nohou. Já si myslel, že má problémy s betonem. Člověk na to ale nekouká. Sparta má dva výborné gólmany a Mára Schwarz ho zastoupil, vychytal mě i na penalty.

Jenže na začátku třetí třetiny jste jej po krásné individuální akci překonal a gólem na 2:3 nastartoval obrat...

Byl tam odražený puk od mantinelu na prostředek hřiště. Viděl jsem, jak se mi otevírá prostor, tak jsem se snažil najet si před bránu, ale dva hráči mi to zavírali. Všiml jsem si, že Mára šel k ledu, zůstal klečet a nad jeho ramenem byla obrovská díra...

Nebývá častým jevem, aby do vysočanské arény dorazilo přes 10 tisíc fanoušků. Jaký dojem na vás atmosféra udělala?

Byla to paráda, člověku se v tom hraje úplně jinak než před prázdnou halou. Děkujeme fanouškům, co k tomu říct víc. Myslím, že i pro diváky to musel být zajímavý zápas.

A pro vás? Pražské derby jste si zahrál takřka po třech letech. Dělalo to s vámi něco?

Ten, kdo řekne, že to s ním nic nedělá, kecá. Zápasy jako Sparta se Slavií nebo Vítkovice s Třincem jsou takovou specialitkou, každý hráč se ze sebe snaží dostat nejvíc.