Brno - Vítkovice 3:2 SNKometa ukončila vítězstvím nad Vítkovicemi sérii pěti porážek

2. Hruška 1 : 0
11. Huna 1 : 1
48. J. Svoboda 2 : 1
60. Huna 2 : 2
65. J. Svoboda (rozhodující nájezd) 3 : 2

Brno

Hokejisté Komety Brno porazili ve 36. kole Tipsport extraligy Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech a ukončili tak sérii pěti porážek, v nichž získali pouze jediný bod. Rozhodující nájezd proměnil Jakub Svoboda, který se prosadil i v zápase a ukončil tak více než dvouměsíční střelecký půst. Oba góly Vítkovic dal Rudolf Huna. Vyrovnat se mu podařilo 47 sekund před koncem základní hrací doby.

Po pěti porážkách a propadu tabulkou Kometa nasadila hned od úvodních minut vysoké tempo. Trenér Venera pozměnil útočné řady a tým vsadil na nátlakovou hru. Naopak Vítkovice, které o vánočních svátcích startovaly na Spenglerově poháru, se jen s obtížemi dostávaly do třetiny soupeře.

Drtivý tlak proměnila Kometa už ve druhé minutě, kdy otevřel skóre Jan Hruška. Svého soupeře domácí hokejisté převyšovali přesnějším přechodem středního pásma i důslednějším napadáním po ztrátě kotouče. V koncovce ale Brňanům chyběl klid a přehled. I když byl brankář Šindelář pod častou palbou, většina kotoučů mířila do jeho těla.

Vítkovice se do šancí dostávaly jen zřítka, přesto se jim z ojedinělého útoku podařilo po hrubce domácích zadáků vyrovnat. Huna si šikovně najel z prostoru od zadního mantinelu před branku, využil zcela volný prostor a zblízka přesnou ranou do horního růžku prostřelil brankáře Trvaje. Výraznou převahu Komety dokumentují v první třetině zásahy brankářů: domácí Trvaj řešil pouze tři situace, naopak Šindelář měl 16 zásahů.

Podobný charakter měla i druhá třetina. Brňané zoufale bušili do svého protivníka, gólově se jim však nedařilo nápor zúročit. Ke změně stavu jim nepomohly ani čtyři přesilové hry, ve kterých si nevěděli rady s vítkovickou defenzívou. Na rozdíl od většiny předcházejících utkání se snažili svěřenci trenéra Venery bránit čistě. Prvním vyloučeným byl až ve 35. minutě obránce Bičánek. V přesilovce prožila Kometa několik krušných momentů, ve kterých zachraňoval situaci Trvaj. Stačil v poslední chvíli vyrazit do opuštěné poloviny branky i ránu nejproduktivnějšího útočníka Vítkovic Burgra.

Jakub Svoboda zařídil Kometě v nájezdech bonusový bod

Teprve v poslední třetině zužitkovali Brňané svůj tlak druhým gólem Jakuba Svobody. O dvě minuty později domácí hokejisté promarnili příležitost zajistit si více klidu, neboť po faulu obránce Malíka neproměnil Čermák trestné střílení. Vítkovicím se podařilo 47 sekund před koncem v přesilové hře v power play vyrovnat. Po akci Romana se Svačinou si Huna vynutil svým druhým gólem prodloužení. V něm domácí hokejisté neproměnili přesilovou hru čtyři na tři a o vítězi tak rozhodly nájezdy. Jakub Svoboda proměnil hned první nájezd, neúspěšní byli v brněnském týmu Jan Hruška a Tomáš Svoboda. Ve vítkovickém týmu neproměnili nájezdy Jan Káňa, Šedivý a Burger.

36. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 3:2 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Hruška (H. Zohorna, Čermák), 48. J. Svoboda (Divíšek, T. Svoboda), rozh. náj. J. Svoboda - 11. Huna (Sloboda), 60. Huna (Svačina, Roman). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Bádal, Lhotský. Vyloučení: 4:7, navíc Čermák (Brno) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Kometa Brno: Trvaj - Bičánek, Švrček, Kováčik, Žižka, Valach, Malec - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, Dočekal - navíc od 41. navíc Burian. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Vítkovice: Šindelář - Barinka, Kudělka, Sloboda, Ondrušek, Malík, Stehlík, Voráček, Rehák - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kucsera, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.