Karlovy Vary - Zlín 6:4Karlovy Vary poprvé v sezóně porazily Zlín

52. Veselý 5 : 3
53. Košťál 6 : 3
54. Kubiš 6 : 4

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 42. kole extraligy Zlín 6:4 a připsali si první výhru nad moravským týmem v sezóně. Domácí o zisku tří bodů rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se na výhře Energie podílel útočník Martin Zaťovič. Zlín nebodoval poprvé po pěti zápasech.

Domácí byli od prvních vteřin aktivnějším týmem. První šanci si vytvořil Košťál, který načal osmou stovku zápasů v nejvyšší soutěži. Skóre se měnilo v 7. minutě, kdy si Pech vybruslil před branku hostí a překonal brankáře Horčičku.

O dvě minuty později byli rychle po sobě vyloučeni Okál s Leškou a domácím se naskytla početní výhoda pět na tři trvající takřka dvě minuty, kterou využil agilně hrající Pech. Jeho nahození za Horčičkova záda srazil zlínský obránce Hamrlík. Povzbuzená Energie navýšila ve 13. minutě stav na rozdíl tří branek, když Horčičkou vyraženou střelu za jeho záda 'uklidil' Bicek. Skvěle sehranou třetinu završili Karlovarští v 18. minutě, ve které Zaťovič proměnil trestné střílení.

Ze strany hostí mohl korigovat nepříznivý stav Leška, ale zcela sám před Závorkou neuspěl. Druhé dějství začali Jihomoravané přeci jenom aktivněji. Ve 22. minutě si na nahrávku Holíka sjel Řezníček, který střelou po ledě snížil. I přes narůstající tlak hostí mohl Koblasa navýšit skóre opět na čtyřbrankový rozdíl, jeho bekhend však skončil na tyči zlínské branky, kterou od druhé třetiny hájil Kašík.

Hosté duel nezabalili

V polovině zápasu klid na hokejky Energetiků vrátil Zaťovič, který využil ideální pas Noska na modrou a stejně jako Pech si připsal druhou branku v zápase. Při vyloučení Látala ve 37. minutě vykřesal naději pro hosty střelou do šibenice Tesařík.

Dovršit hattrick mohl na úvod závěrečné třetiny Zaťovič, ale Kašíkovu branku netrefil. Poté dokazoval Zlín. proč se nachází na aktuálně druhé pozici tabulky. I přes nepříznivý vývoj utkání nezabalil a ještě jej zdramatizoval. V 52. minutě využil druhou přesilovou hru Veselý, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Následně si karlovarský kouč Žemlička vyžádal oddechový čas ve snaze otupit zlínský tlak, což se mu podařilo. Košťál navíc krátce poté zajistil domácím opět tříbrankové vedení. O necelou minutu později ale Kubiš opět snížil a vrátil hosty do hry o body. Domácí ale nakonec výhru uhájili, i proto, že Hamrlík trefil necelé tři minuty před koncem jen horní tyč Závorkovy branky.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 6:4 (4:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Pech (Zaťovič, D. Nosek), 10. Pech (J. Drtina, Bicek), 13. Bicek (Zaťovič, D. Nosek), 18. Zaťovič z trest. střílení, 30. Zaťovič (D. Nosek), 53. Koštál (Grman) - 22. Řezníček (Holík, Zámorský), 37. Tesařík (Čajánek, O. Veselý), 52. O. Veselý (Holík, Tesařík), 54. Kubiš (Malenovský, Tesařík). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 2893.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, T. Rohan - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, J. Doležal ml., Roman Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Zlín: Horčička (21. Kašík) - Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.