Vítkovice - Brno 5:3Vítkovice v souboji dvou uchazečů o play-off porazily Kometu

58. Malec 5 : 3

Hokejisté Vítkovic porazili ve 49. kole extraligy Brno 5:3 a k jednomu z hlavních soků v boji o předkolo play-off se dotáhli na jeden bod. Dvěma góly a asistencí zařídil výhru Vítkovic Jiří Burger. Domácí zabrali po třech porážkách v řadě.

Duel dvou přímých konkurentů o desítku a sousedů v extraligové tabulce už měl všechny atributy play off. Hokej v enormním nasazení nemohl diváky nudit, hra měla spád a v úvodní desetiminutovce byli mírně nebezpečnější hosté, ale po vítkovickém zaváhání za vlastní brankou pálil Jan Hruška v sedmé minutě bez přípravy do Málkova plastronu.

Sotva se hra přelila na druhou stranu, měl gól na hokejce pro změnu domácí Radim Hruška, ale Trvaj jeho pokus z optimální pozice vyrazil a Klimek odražený poskakující kotouč snad z metru před prázdnou brankou promáchl.

Domácí po bídných výkonech a vysokých prohrách v posledních dvou utkáních změnili přístup k nepoznání a důrazem před brněnskou brankou soupeři zatápěli stále víc. Do taktických plánů jim navíc ideálně zapadl vedoucí gól, který dal 56 sekund před koncem první části po Ujčíkově akci Burger.

Vítkovice na srovnání zareagovaly třemi góly

Hosté však na gól do šatny zareagovali hned v úvodu druhé části: Svoboda využil přesilovku a vyrovnal. Ale vedení na domácí stranu rychle znovu strhl Svačina, který se při signalizovaném vyloučení natlačil před bránu a dorazil Voráčkovu střelu.

Když Vítkovice ve druhé části přidaly stoprocentní úspěšnost v přesilových hrách, byla podobnost s play off skoro úplná. Ze stínu posledních kol v důležitém střetnutí vystoupil kapitán Burger, který byl ve 29. minutě nejrychleji u vyraženého puku a zblízka využil první vítkovickou přesilovku.

Tu druhou přetavil ve čtvrtý gól Huna. Domácím zafungovala sehraná spolupráce Romanovy řady a slovenský kanonýr z mezikruží nekompromisně zavěsil pod horní tyčku.

Na zvrat už Brno při vší snaze nemělo. Dolníček sice deset minut před koncem tečí před Málkem snížil na 2:4, ale Vítkovice zanedlouho uklidnil Káňa, který si posunul puk před beka a ze sóla si vychutnal Trvaje popáté. Malec v závěru bombou do horního růžku už jen upravil skóre na 3:5.

49. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Burger (Ujčík), 24. Svačina (Voráček, Roman), 29. Burger (Barinka, Roman), 32. Huna (Roman, Svačina), 51. J. Káňa (Burger, Malík) - 23. Jakub Svoboda (Bičánek), 49. Dolníček (Erat, Malec), 58. Malec (Kováčik). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4, navíc Jakub Svoboda, Čermák (oba Brno) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5735.
Vítkovice: Málek - Stehlík, Kudělka, Malík, Barinka, L. Kovář, Rehák, Voráček - Klimek, R. Hruška, Strapáč - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Kucsera, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Brno: Trvaj - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, M. Hruška - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Němec, Koreis, Jakub Svoboda - Erat, Holec, Dlouhý - Lušňák, Dolníček, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.