Slavia - Kladno 2:1Slavia vyzrála na Kladno i napočtvrté a už v úterý může na čele vystřídat Plzeň

19. Alinč 1 : 0
44. Hořava 1 : 1
46. Žejdl 2 : 1

Pátou výhru za sebou si připsali hokejisté Slavie, když v dohrávce 49. kola Tipsport extraligy i napočtvrté v sezóně přehráli Kladno, tentokrát 2:1. Gól a asistenci si v dresu Pražanů shodně připsali Jan Alinč s Lukášem Žejdlem. Pokud svěřenci kouče Vladimíra Růžičky porazí v úterý za tři body i Liberec, vystřídají na čele soutěže plzeňskou Škodovku. Kladno zůstává sedmé se čtyřbodovou ztrátou na šestý Litvínov.

Slavia do zápasu vstupovala s vědomím, že na domácím kluzišti se jí mimořádně daří. Vždyť sešívaní dokázali v libeňské O2 areně bodovat desetkrát v řadě, z toho hned devětkrát zvítězili. V úvodu sice domácí hýřili aktivitou, první šance si ale vypracovali Rytíři. Při přesilové hře nejprve Miloslav Hořava přestřelil odkrytou klec, Piskáčkovu dělovku pak gólman Kopřiva vyrazil ramenem.

V sedmnácté minutě zapomněla kladenská obrana na Růžičku, který se v mezikruží zjevil zcela sám před Cháberou, zamířil však mimo. Minutu před koncem první třetiny si Alinč potáhl puk na střed hřiště a střelou mezi Cháberovy betony poslal Slavii do vedení.

Po změně stran Kladno viditelně přidalo a začalo Pražanům pořádně zatápět. Naráželo však na pozorného Kopřivu, tak jako Lukáč, který se natlačil až před branku, slávistického gólmana ale trefil do hrudi. V ojedinělé šanci slávistů se ocitl Růžička, jenž postupoval sám na Cháberu, neměl však potřebnou rychlost a bekhendem branku netrefil.

Radost z vyrovnání vydržela Kladnu jen 135 vteřin

Na konci druhé třetiny byli Rytíři hned dvakrát blízko vyrovnání. Po střele Doudery se puk odrazil od brusle jednoho z hráčů v chumlu před brankou, došoural se ale těsně vedle levé tyče. Vzápětí spálil ještě lepší příležitost Kuchejda, když z necelého metru místo takřka prázdné brány trefil jen Kopřivu.

Krátce po startu třetí části hry hráli Kladenští osm vteřin přesilovku pět na tři a jen vteřinu po jejím vypršení překonal Kopřivu Miloslav Hořava. Jenže radost hostů trvala jen 135 vteřin. To totiž nabral na levém křídle rychlost Žejdl a Chábera nemohl mít úplně čisté svědomí, neboť střela na lapačku rozhodně nepatřila do kategorie nechytatelných.

Oba aktéři si vzájemný souboj zopakovali i o minutu a půl později, tentokrát ale kladenský brankář slávistického střelce v samostatném úniku vychytal. Pětatřicet vteřin před vypršením šedesáté minuty se Rytíři odhodlali ke hře bez brankáře, Slavia však už těsný náskok nepustila.

Hokejová Tipsport extraliga, dohrávka 49. kola
HC Slavia Slavia - Rytíři Kladno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a asistence: 19. Alinč (Žejdl), 46. Žejdl (Alinč) - 44. M. Hořava (Jass, Patera). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 4625.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Koma, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Kladno: Chábera - L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, Macholda - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Melka, Dragoun, Dalecký - Valský, Kuchler, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.