Třinec porazil Spartu v nastavení a má druhý bod. Chomutov vyhrál v Budějovicích, Slavia podlehla Olomouci

Hokejisté Třince využili podobně jako Litvínov na úvod semifinále play off Tipsport extraligy výhodu domácího ledu stoprocentně. Pražskou Spartu sice v neděli nepřejeli tak suverénně jako v sobotu a druhý bod získali po dramatickém průběhu až v prodloužení: vítězství 5:4 vystřelil v 76. minutě Roth. Vedle semifinále se hrály také zápasy baráže: České Budějovice prohrály doma s Chomutovem 1:4 a Olomouc porazila na svém ledě Slavii 2:0.

Červená euforie. Hokejisté Třince slaví druhé vítězství nad Spartou na domácím ledě.

Sparta po sobotním debaklu 2:6 vstoupila do dnešního duelu aktivněji a po první třetině vedla po trefách Buchteleho a Formana 2:0. Další zvýšení náskoku už ale Oceláři hostům nedovolili a po polovině utkání předvedli dokonalý obrat vývoje zápasu - během dvou minut totiž nastříleli Pražanům tři góly.

Těsný náskok domácím ale dlouho nevydržel. Na začátku třetí části se totiž v rychlém sledu prosadili Vondrka a Pilař a blíž vítězství byla znovu Sparta. K vytouženému bodu ale bylo pořád daleko a Třinci se tři minuty před sirénou podařilo zásluhou Doudery poslat zápas do prodloužení. V nastavení viděla Werk aréna šance na obou stranách, nakonec ale rozhodla pohledná kombinace domácích, na jejímž konci byl Roth.

Série pokračuje na ledě Sparty ve středu 1. dubna, v pondělí a v úterý se v Brně třetí a čtvrtý zápas série Litvínov - Kometa.

Baráž má za sebou čtvrtinu

Dvanáctikolové barážové klání o přítomnost v nejvyšší soutěži uzavřelo v neděli první čtvrtinu a na rozdíl od pátečního dění se obě utkání obešla bez nastavení a nájezdů. O vedení v tabulce přišli hokejisté Slavie, kteří prohráli na ledě Olomouce 0:2. Duel extraligových celků po opatrném začátku rozhodlo 73 sekund ve druhé třetině, během nichž se gólově prosadili domácí Knotek a Řípa.

Vzájemný souboj prvoligových týmů vyzněl jednoznačně ve prospěch Chomutova. Piráti si na jihu Čech za 41 minut vypracovali pohodlný tříbrankový náskok, který sice snížil Punčochář. Triumf Severočechů ale zanedlouho pojistil Dušek.

Sérii po třech odehraných kolech vládne se sedmi body Olomouc před Chomutovem (5 bodů) a Slavií (5 bodů). Na poslední příčce zůstaly České Budějovice, které zatím vybojovaly jediný bod za prohru v nájezdech.

Baráž pokračuje v úterý 4. kolem, v němž si dnešní soupeři prohodí role domácích a hostů. Chomutov od 17:30 přivítá České Budějovice, Olomouc se představí od 18 hodin na ledě Slavie.

Semifinále hokejové Tipsport extraligy - 2. zápas
Třinec - Sparta 5:4 v prodl.
Branky: 34. Klepiš, 36. Polanský, 36. Hrňa, 58. Doudera, 76. Roth - 5. Buchtele, 19. Forman, 43. Vondrka, 45. Pilař.