Pech poslal Spartu do finále! Litvínov předvedl na Slavii fantastický obrat

Hokejisté Sparty si po devíti letech zahrají finále extraligového play off. V pátečním šestém duelu semifinále vyhráli na ledě Plzně 3:2 po prodloužení, celou sérii tak ovládli 4:2 na zápasy a o titul si to od čtvrtka rozdají s Libercem. Pátým kolem pokračovala i baráž. Jihlava udolala Karlovy Vary 2:1, Slavia podlehla Litvínovu 3:4 po prodloužení, po dvou třetinách přitom vedla o tři góly.

Hokejisté Sparty slaví s fanoušky postup do finále play off extraligy.

Plzeň vstoupila do zápasu raketovým způsobem. Po pouhých 37 vteřinách ji poslal do vedení Bližňák, který vstřelil nejrychlejší gól letošního play off. Sparta se však z brzkého gólu rychle oklepala a v 7. minutě v početní výhodě zásluhou Poláška vyrovnala.

Indiáni vzápětí nevyužili dvě přesilovky pět na tři, což je mrzelo. Ve 33. minutě totiž Barinka vracející se z trestné lavice dostal přesný puk na modrou a povedenou fintou oklamal Machovského. Pražané drželi nejtěsnější náskok až do samého závěru. Západočeši to zkusili na ledě v šesti a Pulpán v power play k radosti vyprodaných ochozů poslal duel do prodloužení.

V něm Jandačovi svěřenci nejprve orazítkovali tyč a břevno, nakonec se ale vytouženého zásahu přece jen dočkali. Hrdinou Sparty se stal Lukáš Pech, který v 73. minutě nasměroval Spartu poprvé od roku 2007 do finále, kde vyzve Liberec. Plzeň končí sezónu třetí a bere bronzové medaile.

Sparta se s Libercem potkala v play off doposud dvakrát. V roce 2007 vyhráli Pražané v semifinále 4:1 na zápasy. O rok později zvítězili ve čtvrtfinále Bílí Tygři 4:0.

Slavia ztratila třígólový náskok, Jihlava zdolala Vary

Hokejisté Slavie a Litvínova utekli v tabulce baráže svým soupeřům na rozdíl tří bodů. Červenobílí byli blízko čtvrté výhře v řadě, neboť po čtyřiceti minutách vedli nad Chemiky 3:0. Jenže závěrečná část byla zcela v režii hostujícího celku. K obratu zavelel Kubát, krátce po něm snížil Pšurný a stav na ukazateli skóre srovnal v 50. minutě Gula. Verva byla na koni a v prodloužení dokonala skvělý obrat, když se v čase 60:14 prosadil v přesilovce Lukeš.

V druhém pátečním střetnutí si první tříbodový zisk připsala Jihlava. Ta si po Litvínovu vyšlápla doma na další extraligový celek, tentokrát si poradila s Karlovými Vary. Rozhodující gól obstaral ve 35. minutě Prokš.

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
Plzeň - Sparta 2:3 po prodl.
Branky: 1. Bližňák, 60. Pulpán - 7. Polášek, 33. Barinka, 73. Pech.
Konečný stav série: 2:4.
Baráž - 5. kolo:
Jihlava - Karlovy Vary 2:1
Branky: 5. Seman, 35. Prokš - 14. T. Rachůnek.
Slavia - Litvínov 3:4 po prodl.
Branky: 22. Robinson, 26. Jiránek, 35. D. Hruška - 41. Kubát, 45. R. Pšurný, 50. Gula, 61. Lukeš.