Magnitogorsk na Spengler Cupu podruhé vyhrál v nájezdech

DAVOS

Také ve druhém utkání na Spenglerově poháru vybojovali hokejisté Metallurgu Magnitogorsk vítězství v samostatných nájezdech, když porazili Eisbären Berlín 4:3. Výhru zajistil vedoucímu týmu ruské ligy Alexej Kajgorodov, jenž překonal českého brankáře Tomáše Pöpperleho a jako jediný uspěl v rozhodujícím rozstřelu.

Úřadující němečtí šampioni od 10. minuty v zápase jedinkrát vedli, ale záhy o náskok smolně přišli. Aťjušovova střela trefila berlínského obránce Brimanise a Pöpperle byl bezmocný. Magnitogorsk, který v pondělí na úvod porazil výběr Kanady, pak dokonce v oslabení otočil skóre na svou stranu. Eisbären ale opět v přesilovce vyrovnali na 2:2.

Ve druhé třetině měl navrch německý celek, Pöpperle si příliš nezachytal, přesto šli do vedení opět Rusové. Ve 48. minutě vyrovnal Walker a v závěru normální hrací doby i v prodloužení měli Berlíňané blízko k vítězné brance, nakonec se ale radoval soupeř.

V dnešním druhém utkání proti sobě od 20:15 nastoupí výběr Kanady a Davos. Hráče pražské Sparty, kteří v pondělí prohráli se švýcarským mistrem 3:5, čeká další duel ve středu večer.

Metallurg Magnitogorsk - Eisbären Berlín 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Aťjušov (Kuděrmetov, Savčenkov), 18. Vorobjev (Varlamov), 31. Pestunov (Gusmanov), rozhodující nájezd Kajgorodov - 10. Busch (Beaufait), 19. DuPont (Fairchild, Walker), 48. Walker (Beaufait, Fairchild). Rozhodčí: Reiber - Wehrli, Popovic (všichni Švýc.). Vyloučení: 7:4, navíc Bojkov (Magnitogorsk) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 6971.