Dvacítka prohrála na MS s Ruskem 2:7

Česká hokejová reprezentace do dvaceti let prohrála ve svém posledním vystoupení v základní skupině na juniorském mistrovství světa v Kanadě s Ruskem vysoko 2:7 a do čtvrtfinále postoupila z třetího místa. V prvním kole play off tak český tým narazí v noci z pondělí na úterý na jednoho z hlavních favoritů turnaje, tým USA.

Oba soupeři si zopakují souboj z loňského šampionátu, kdy se utkali v boji o bronzové medaile a Češi byli úspěšnější.

Svěřenci trenéra Radima Rulíka a Jana Votruby sice se sbornou prohrávali od první třetiny, o šanci na dobrý výsledek však přišli až v třetím dějství, kdy Rusové překonali brankáře Radka Fialu hned pětkrát.

Čeští hokejisté drželi s poraženým finalistou posledního juniorského mistrovství světa v Grand Folks krok do 17. minuty, kdy Fialu překonal v početní výhodě Širokov. Poté, co oba týmy další přesilovky neproměnily, trefil se za záda litvínovského brankáře, jenž opět dostal přednost před zkušenějším Schwarzem, v druhé třetině Vološenko.

Tři góly v posledním dějství

V posledním dějství pak Rulíkův výběr inkasoval dokonce pětkrát. Již po 67 vteřinách přidal třetí gól Malkin, jedna z hlavních hvězd turnaje, a definitivně vyhnali Čechům z hlav myšlenky na možnou výhru, první místo ve skupině a přímý postup do semifinále Zubov a Vološenko, kteří Fialu překonali dvakrát v rozmezí 119 vteřin a posunuli Rusko do vedení 5:0.

Poté se sice prosadili Pohl a v početní výhodě Sobotka, šanci na případný zvrat však českému týmu rychle vzal Lisin a skóre zápasu uzavřel necelé čtyři minuty před koncem Radulov. Přímo do semifinále tak postoupilo Rusko, české mužstvo se musí do závěrečných medailových bojů dostat přes souboj s hráči Spojených států amerických.

Česká republika - Rusko 2:7 (0:1, 0:1, 2:5)
Branky a nahrávky: 49. Pohl (Hromas, Krejčí), 50. Sobotka (Birner, Polák) - 17. Širokov (Buravčikov, Radulov), 34. Vološenko (Kětov), 42. Malkin (Radulov, Birjukov), 45. I. Zubov (Malkin, Jemelin), 47. Vološenko (Zubarev), 52. Lisin (Malkin, Akseněnko), 57. Radulov (Birjukov, I. Zubov). Rozhodčí: Thul - Glines (oba USA), Kautto (Fin.). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváci: 6027.
Sestava ČR: Fiala - Šmach, Kindl, Mrázek, Šmíd, Kudělka, Polák - Pohl, Hromas, Krejčí - Birner, Sobotka, Frolík - Meidl, Bahenský, Kalus - Hanzal, Šindel, Káňa - Tlustý.