Hokejisté za minutu přišli o dvougólový náskok

ŽILINA

Dva Kudrnovy góly sice přinesly českým hokejistům v Žilině slibný náskok, jenže domácí Slováci v poslední třetině během minuty stihli srovnat skóre, a tak čtvrteční odveta v přípravě na mistrovství světa skončila remízou 2:2.

"Škoda, že jsme v závěru proti houževnatě hrajícímu soupeři neudrželi vedení, ale z herního projevu týmu jsem měl lepší pocit než ve středu v Ostravě. Znovu výborně zachytal Hnilička, pro hráče to byl užitečný test připravenosti," hodnotil český trenér Alois Hadamczik.

V úvodu lépe bruslící i důraznější Slováci se usilovně tlačili před branku, k čemuž jim pomáhaly i nedůslednosti v české rozehrávce, ale pozorně chytající Hnilička obstál při závarech i během dvou přesilovek domácího týmu. Lašáka k prvnímu ostřejšímu zákroku přinutila až Hubáčkova střela po čtvrthodině hry, mezitím si jeho protějšek poradil se sólem Podkonického po Hejdově ztrátě puku na útočné modré.

Hnilička zářil

Až v závěru první třetiny národní mužstvo nabralo správné herní tempo a 98 vteřin před pauzou stihlo i skórovat, když po Richtrově střele uzmul odražený puk Peterek a šikovně přiťuknul volnému Kudrnovi, jenž zblízka nemohl minout. Stejný útok se zasloužil i o druhý český gól na začátku prostředního dějství v přesilovce. Ze Štrbákova trestu scházely jen dvě sekundy, když se Hubáček odvážně probil až před Lašáka, kde byl Kudrna připraven dorážet.

Zlepšený herní projev české reprezentace nenabízel domácím moc prostoru k zakončení a navíc dál zářil Hnilička. Excelentní zákroky lapačkou předvedl proti Čiernikovi i Vaicovi, hlavně jeho zásluhou tým přečkal v závěru třetiny i dvě oslabení po sobě a z tribun zněl pískot

Slováci se ale nechtěli s nepříznivým stavem 0:2 smířit, přeskupili sestavu a stáhli hru jen na tři útoky. Gólový efekt to přineslo v polovině třetí části, kdy po křídle ujel Húževka a trefou pod horní tyčku odčaroval Hniličkovo kouzlo. O 59 vteřin později zůstal s pukem před brankou osamocený Pavlikovský a zblízka vyrovnal. Ještě strhnout vítězství na českou stranu mohl Peterek, jenže dvě minuty před koncem trefil z vyložené šance jen Lašákův beton.

Slovensko - Česká republika 2:2 (0:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 50. Húževka (Kollár), 51. Rastislav Pavlikovský (Zálešák, Vydarený) - 19. Kudrna (Peterek, Richter), 23. Kudrna (Hubáček). Rozhodčí: Jonák - Mášik, Novák (všichni SR). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 2137.
Slovensko: Lašák - Milo, Štrbák, Podhradský, Vydarený, Harant, S. Hudec, Hruška, Frolo - Čiernik, Rastislav Pavlikovský, Zálešák - Vaic, Jarolín, Kováčik - M. Hudec, Podkonický, Hujsa - Húževka, Kollár, Nedorost. Trenéři: František Hossa, Ján Jaško a Jerguš Bača.
Česká republika: Hnilička - Hunkes, Hejda, Richter, Kutlák, Marušák, Blaťák, M. Čech, Philipp - Irgl, Burger, Hlaváč - Kudrna, Peterek, Hubáček - M. Hořava, Kracík, Rolínek - A. Padělek, Polanský, Hřebejk. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.