Lev - Jaroslavl 3:0Stav série 1:0Lev skolil Jaroslavl během minuty

15. O. Němec 1 : 0
15. Klepiš 2 : 0
59. Kapanen 3 : 0

Jediná minuta, přesně 45 sekund, rozhodla o úspěšném startu pražského Lva do konferenčního finále Kontinentální ligy. Čeští hokejisté Ondřej Němec a Jakub Klepiš zásahy od modré čáry v 15. minutě otupili sílu Jaroslavli, Lokomotiv v závěru dorazil Niko Kapanen.

Brankář Lva Petri Vehanen řeší za asistence Jakuba Nakládala atak Janise Spruktse z Jaroslavle.

„Byli jsme na soupeře dobře připraveni a ukázali bojovného ducha," mohl tým pochválit kouč Kari Jalonen. Prokletí O2 areny, kde si Lev držel tristní bilanci pět zápasů-pět porážek, je tak zlomeno a pražský celek může s optimismem vyhlížet druhý díl série v pátek opět od 19 hodin. Při časové kolizi se zápasem Sparty do haly dorazila slušná návštěva 5834 diváků.

Do branky Lva se vrátil zkušenější z finské dvojice Petri Vehanen a stejně jako jeho krajan Atte Engren v posledním duelu série s Doněckem nepustil za svá záda ani jeden puk.

Dvě trefy od modré

Jak vypadala zlomová minuta zápasu? Lev dostal výhodu přesilové hry a sehrál ji parádně. Gragnani zavezl puk až k brankové čáře, od ní nabil Ondřeji Němcovi a jeho dělovka se zastavila až o síť. „Přesilovky jsme hodně cvičili, Jirka Novotný udělal černou práci, kluci mi to skvěle připravili a mně stačilo trefit bránu," líčil střelec.

Než si stihli diváci vychutnat opakované záběry na kostce, jásali znovu. Od mantinelu se skoro po čtyřech měsících prosadil Jakub Klepiš, byť z jeho hole mířilo spíše nahození, jenže gólman Sanford zahlédl puk až na poslední chvíli.

Pečlivá defenzíva Lva po zbytek zápasu už nenechala Lokomotiv ani snížit. „Třetí třetinu už jsme si pohlídali," pochvaloval si Němec po výhře 3:0.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy - 1. zápas
Lev Praha - Jaroslavl 3:0
Branky a nahrávky: 15. Němec (Kapanen, Gragnani), 15. Klepiš (Ševc), 59. Kapanen. Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Michel, Šichanov. Vyloučení: 6:4, navíc Ljubuškin 5 min. a do konce utkání, Platt (oba Jaroslavl) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5834. Stav série: 1:0.
Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Klepiš, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.
Jaroslavl: Sanford - Kronwall, Jakovlev, Holös, Višněvskij, Ljubuškin, Vasiljev, Gorochov, Pašnin - Plotnikov, Apalkov, Averin - Černikov, Petrov, Platt - Galimov, Kartajev, Koňkov - M. Redlihs, Sprukts, Musatov. Trenér: Dave King.