Jágr a spol. rozhodli derby s Islanders

NEW YORK

Čeští hokejisté ve službách New Yorku Rangers ve středu opět řádili a byli u všech gólů při vydařeném derby s Islanders. Jaromír Jágr se na vítězství 6:2 podílel jedním gólem a třemi asistencemi, Martin Straka vstřelil dvě branky a připsal si dvě asistence. Jednou skóroval také Petr Průcha a asistenci zaznamenal i Marek Malík.

Úvod utkání přitom víc těšil příznivce Islanders, kteří teprve podruhé v sezóně zcela vyprodali halu svých miláčků, a gólman Rangers Henrik Lundqvist lovil po necelých osmi minutách dvakrát puk ze sítě. Obrat ale přišel záhy. Nejprve snížil osmnáctým gólem sezóny Průcha a o chvíli později srovnal Jágr.

Z přetahované o další gól se urodilo až na začátku třetí třetiny, kdy Jágr vyzval ke skórování chytrou přihrávkou volného Straku. Vzápětí se česká hvězda Rangers podílela na přesilovkové brance Potiho a sedm a půl minuty před koncem spolu se Strakou vypracovali příležitost pro Nylandera. O minutu později uzavřel skóre svým druhým gólem Straka.

"Pokud chcete vyhrávat, musí vaše elitní řada střílet góly. Někdy to funguje a právě dnes bylo všechno, jak má být," smál se po utkání Jágr, jenž upevnil své vedení v tabulce produktivity zámořské soutěže s 59 body za 24 branek a 35 asistencí.

Hašek se blýskl v duelu s Carolinou

Dvě branky a jednu asistenci zaznamenal také Milan Hejduk z Colorada, ani jeho příspěvek ale nezabránil porážce s Los Angeles 3:5. Dominik Hašek naproti tomu pomohl Ottawě k vítězství 6:2 nad Carolinou. "Dováděl soupeře k šílenství a byl naší velkou oporou," složil českému gólmanovi poklonu kouč Senators Bryan Murray. Hašek se předvedl zejména v první třetině, kdy neinkasoval v šesti přesilovkách Caroliny.

V brance Nashvillu ve středu chyběl Tomáš Vokoun a Predators prohráli na ledě Vancouveru 3:4. Hosté přitom vedli po první třetině také zásluhou Marka Židlického o dvě branky, nadějně rozehraný zápas ale nakonec ztratili. Dvě asistence v dresu Nashvillu zaznamenal Martin Erat.

Na střídačku Phoenixu se vrátil kouč Wayne Gretzky a Kojoti předvedli pěkné ofenzivní představení v San Jose. Na začátku třetí třetiny sice ještě prohrávali 1:2, pak ale vstřelili čtyři góly během tří minut a otočili vývoj zápasu. Domácí sice dokázali snížit, na vyrovnání už ale nestačili. Jeden gól a jednu asistenci v dresu San Jose zaznamenal Milan Michálek.

Mezi úspěšné střelce se ve středu zapsal také Aleš Hemský, jehož Edmonton ale prohrál doma s Minnesotou, a Pavel Kubina, který jen zmírnil porážku Tampy Bay v duelu s Montrealem.

NY Islanders - NY Rangers 2:6 (2:2, 0:0, 0:4)
Branky: 3. Parrish, 8. Hunter - 47. a 54. Straka (na první Jágr), 9. Průcha (Straka), 13. Jágr (Malík), 49. Poti (Jágr), 53. Nylander (Jágr, Straka). Zásahy brankářů: DiPietro 28/22 - Lundqvist 25/23. Diváci: 16 234.
Atlanta - Philadelphia 3:4 pp (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Hävelid, 14. Boulton, 29. Sutton (Štefan) - 3. Gagne, 18. Savage, 34. Radivojevič, 61. Kapanen. Zásahy brankářů: Garnett 32/28 - Niittymaki 31/28. Diváci: 18 545.
Florida - Boston 6:4 (3:3, 2:0, 1:1)
Branky: 7. a 9. Jokinen, 3. Gelinas, 33. Nieuwendyk (Krajíček), 40. Gratton, 60. Roberts - 6. a 50. Boyes, 2. Sturm, 11. Axelsson. Zásahy brankářů: Luongo 39/35 - Raycroft 26/21. Diváci: 18 904.
Columbus - Anaheim 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 57. Chimera. Zásahy brankářů: Denis 40/40 - Giguere 42/41. Diváci: 17387.
Ottawa - Carolina 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 19. Heatley, 27. Smolinski, 37. Eaves, 41. Alfredsson, 41. Schaefer, 54. Vermette - 40. Cole, 60. J. Williams. Zásahy brankářů: Hašek 35/33 - Gerber 28/23, Ward 8/7. Diváci: 20 050.
New Jersey - Washington 7:2 (2:1, 1:0, 4:1)
Branky: 13. a 59. Rafalski, 34. a 53. Gionta, 13. Brylin, 47. Pandolfo, 54. Madden - 10. Ovečkin, 51. Sutherby. Zásahy brankářů: Brodeur 25/23 - Kölzig 21/16, Johnson 17/15. Diváci: 16 197.
Tampa Bay - Montreal 3:4 (0:1, 2:1 ,1:2)
Branky: 34. Lecavalier (Prospal), 39. Craig, 45. Kubina - 6. Bulis, 24. Souray, 42. Zedník, 49. Degenais. Zásahy brankářů: Grahame 24/20 - Theodore 44/41. Diváci: 21 934.
Chicago - St. Louis 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 56. Calder - 18. Brewer, 20. Drake (Čajánek). Zásahy brankářů: Chabibulin 22/20, Anderson 10/10 - Bacashihua 22/21. Diváci: 15 631.
Colorado - Los Angeles 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Branky: 29. a 53. Hejduk, 19. McLean (Hejduk) - 20. a 34. Demitra, 9. Cammalleri, 12. Višňovský, 49. Kostopoulos. Zásahy brankářů: Aebischer 20/17, Budaj 4/2 - Garon 35/32. Diváci: 18 007.
Edmonton - Minnesota 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 30. Staios, 41. Hemský - 10. a 60. Gáborík, 9. R. Robitaille, 27. Rolston. Zásahy brankářů: Conklin 22/19 - Fernandez 30/28. Diváci: 16 839.
Vancouver - Nashville 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
Branky: 22. Näslund, 28. Jovanovski, 38. Öhlund, 49. Park - 1. Hordichuk, 10. Židlický (Erat), 31. Perreault (Erat). Zásahy brankářů: Auld 35/32 - Mason 32/28. Diváci: 18 630.
San Jose - Phoenix 4:5 (1:1, 1:0, 2:4)
Branky: 3. Cheechoo, 24. Stevenson (M. Michálek), 47. Ekman, 51. M. Michálek - 20. Doan, 42. Morris, 43. Lundmark, 44. Saprykin, 45. M. Johnson. Zásahy brankářů: Nabokov 24/19, Toskala 2/2 - Boucher 34/30. Diváci: 17 496.
4. Colorado3819316142:13041
5. Minnesota3717416105:9138
Pacifická divize:
1. Los Angeles3924114136:11349
2. Dallas3523111119:9647
3. Phoenix3819217109:10740
4. Anaheim3716615103:10238
5. San Jose3615516109:11635
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.