Thornton dohnal Jágra na čele produktivity NHL

NEW YORK

Jaromír Jágr otevřel svým 54. gólem v sezóně skóre zápasu v Pittsburghu, Tučňáci ale zabrali a zvítězili 5:3. V dresu poražených Rangers se trefil i Petr Sýkora, po asistenci si připsali další Češi v dresu Rangers Průcha a Rozsíval. Hvězdou zápasu byl mladíček Sidney Crosby, který ke gólu přidal tři asistence. Jaromíra Jágra na čele kanadského bodování soutěže dotáhl díky třem asistencím Joe Thornton ze San Jose.

Žraloci porazili Vancouver 5:3 a znovu řádila dvojice Thornton - Cheechoo. První přihrál na tři góly, druhý se dvakrát trefil a jednou asistoval. San Jose vytvořilo sedmou výhrou v řadě nový klubový rekord. Thornton má nyní 122 bodů stejně jako Jaromír Jágr, který ale vstřelil více gólů.

Aleš Hemský rozhodl o výhře Edmontonu v utkání proti Anaheimu. Bývalý hráč Pardubic gólem 34 sekund před koncem poslal Olejáře do vedení 2:1, které už domácí udrželi.

Bulis válí za Canadiens

Jan Bulis byl klíčovou postavou při výhře Montrealu v Bostonu. Český útočník vstřelil gól a přidal dvě nahrávky, i díky nimž Canadiens vyhráli 4:3. Dařilo se i ruskému útočníkovi Alexi Kovaljovovi, který se trefil dvakrát a asistoval právě u gólu Bulise. Montreal si tak upevnil sedmé místo ve Východní konferenci, před devátou Atlantou má šestibodový náskok.

Thrashers ale v závěru sezóny bojují, doma porazili Washington 5:3. Slovák Marián Hossa vstřelil vítězný gól deset sekund před koncem druhé třetiny a v poslední minutě zápasu pečetil skóre trefou do prázdné branky. Hvězda Atlanty si navíc připsala dvě nahrávky. Padesátou trefu v sezóně zaznamenal Rus Alexander Ovečkin a stal se tak teprve druhým nováčkem, kterému se tento husarský kousek povedl. Prvním byl Fin Teemu Selänne, který v sezóně 1992/93 nastřílel dokonce 76 gólů.

Aubin je stále vítězný

Toronto vyhrálo díky gólu Matta Stajana v prodloužení na ledě New Yorku Islanders, asistencí k tomu přispěl i Tomáš Kaberle. Skvělý výkon znovu podal gólman Javorových listů Jean-Sebastian Aubin, který ve svých devíti startech za Toronto ani jednou neprohrál.

Čeští hráči pomohli asistencemi Columbusu porazit St. Louis 4:1. Rostislav Klesla nahrával dvakrát, po jedné asistenci si připsali Jan Hrdina a Jaroslav Balaštík. na jediný gól Blues nahrál Mayersovi Petr Čajánek.

Veterán Joe Nieuwendyk gólem v prodloužení rozhodl o výhře Floridy na ledě Ottawy 5:4. Asistenci si připsal i obránce Floridy Lukáš Krajíček. Ale i bod za prohru v prodloužení stačil Senátorům k tomu, aby si zajistili divizní titul a místo mezi třemi nejvýše nasazenými celky konference.

Detroit smetl Chicago

New Jersey porazilo Philadelphii 4:1 a dvěma nahrávkami k tomu přispěl Patrik Eliáš. Dokonce třikrát asistoval Brian Gionta, dvakrát se trefil Zach Parise. Nashville porazil Minnesotu 4:2 a další výhru si připsal náhradník zraněného Tomáše Vokouna Chris Mason.

Nejlepší celek soutěže Detroit uštědřil nakládačku domácímu Chicagu, debaklu 3:7 nezabránily ani dva body za gól a asistenci Radima Vrbaty. Hattrick nasázel soupeři Brendan Shanahan, dvakrát se trefil Švéd Henrik Zetterberg.

Naprázdno vyšlo Colorado v Calgary, o výhře rozhodla trefa mladého obránce Diona Phaneufa z poloviny zápasu. Do prázdné branky pečetil výhru v poslední minut veterán Tony Amonte. Gól nedalo ani Los Angeles, které prohrálo ve Phoenixu 0:3.

Boston - Montreal 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Branky: 22. a 57. Bergeron, 47. Stastny - 1. a 47. Kovaljov (na obě Bulis), 11. Bulis, 27. Zedník (Plekanec). Střely na branku: 28:26. Diváci: 17 565.
New York Islanders - Toronto 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 20. Nilsson, 33. Hunter, 51. Bates - 45. a 64. Stajan (na druhou T. Kaberle), 3. Tucker, 38. Sundin. Střely na branku: 26:31. Diváci: 10 430.
Atlanta - Washington 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 40. a 60. Marián Hossa, 9. Kovalčuk, 10. Bondra (Štefan), 29. Kozlov - 2. Willsie, 14. Ovečkin, 28. Zubrus. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17 783.
Columbus - St. Louis 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 22. Fjodorov (Klesla), 23. Hartigan (Hrdina, Balaštík), 48. Johnson, 56. Malhotra (Klesla) - 32. Mayers (Čajánek). Střely na branku: 31:27. Diváci: 16 262.
Ottawa - Florida 4:5 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 31. Fisher, 44. Spezza, 55. Schaefer, 60. Alfredsson - 10. Semenov (Krajíček), 11. Sim, 30. O. Jokinen, 54. Gelinas, 64. Nieuwendyk. Střely na branku: 50:35. Diváci: 19 173.
New Jersey - Philadelphia 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. a 49. Parise, 11. Brylin (Eliáš), 35. Gomez (Eliáš) - 45. Dimitrakos. Střely na branku: 36:34. Diváci: 15 628.
Pittsburgh - New York Rangers 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 41. a 58. Armstrong, 13. Ouellet, 24. Crosby, 33. Gončar - 11. Jágr (Průcha), 45. Sýkora, 53. Marcel Hossa (Rozsíval). Střely na branku: 35:24. Diváci: 15 155.
Nashville - Minnesota 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 25. a 42. Sillinger, 18. Hamhuis, 34. Weber - 21. Rolston, 50. Walz. Střely na branku: 30:29. Diváci: 12 087.
Chicago - Detroit 3:7 (1:3, 1:3, 1:1)
Branky: 11. Calder (Vrbata), 21. Vrbata, 46. Sharp - 4., 29. a 48. Shanahan, 4. a 8. Zetterberg, 24. Holmström, 27. Lidström. Střely na branku: 31:40. Diváci: 15 117.
Calgary - Colorado 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Phaneuf, 60. Amonte. Střely na branku: 25:23. Diváci: 19 289.
Edmonton - Anaheim 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Moreau, 60. Hemský - 18. McDonald. Střely na branku: 37:24. Diváci: 16 839.
Phoenix - Los Angeles 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 22. Morris, 36. Ballard, 40. Sjöström. Střely na branku: 36:32. Diváci: 17 386.
San Jose - Vancouver 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 31. a 60. Cheechoo, 10. Ekman, 45. Nieminen, 52. Carle - 5. Jovanovski, 25. Morrison, 38. Bertuzzi. Střely na branku: 28:20. Diváci: 17 496.
10.Los Angeles8040535243:26985
11.Minnesota8138736228:21183
12.Phoenix8037538242:26679
13.Columbus7933442210:26970
14.Chicago79241342202:27561
15.St. Louis79211444193:28356
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, výher, porážek v prodloužení, či po samostatných nájezdech a porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play off, kluby označené "y" jsou jistými vítězi divize a mužstva označená "z" jsou jistými vítězi konference.