Ottawa doma i podruhé zaváhala

Hokejisté Ottawy prohráli i druhý domácí zápas druhého kola play-off NHL a po porážce 1:2 v sérii s Buffalem prohrávají 0:2 na zápasy. Podruhé vyhrála i Carolina, která gólem Wallina v prodloužení vyhrála nad New Jersey 3:2. Nezaváhalo ani San Jose, jež po výhře 2:1 nad Edmontonem vede v sérii také 2:0.

Klíčem úspěchu Buffala v Ottawě byl brankář Ryan Miller. Ten pochytal 43 střel Senátorů a potvrdil pozici jedničky Šavlí, které prohrály s Senátory na střely 17:44. Hráči Sabres ale byli efektivnější, výhru jim zařídily góly J.P. Dumonta a Jochena Hechta ve druhé třetině . Za Ottawu se trefil jen obránce Chris Phillips.

Ottawě se na Buffalo v play-off nedaří, od roku 1997 prohrála osm posledních vzájemných zápasů. Třetí zápas se hraje ve středu v Buffalu.

Brodeur měl znovu smůlu

Zvláštní gól rozhodl utkání New Jersey s Carolinou. Niclas Wallin přišel v nastaveném čase o puk, ale ten se pak od jeho brusle odrazil mezi betony Martina Brodeura a Carolina slavila druhé vítězství v sérii proti Devils. První trefu Wallina v play-off musel potvrdit ještě videorozhodčí. Brodeur znovu inkasoval smolný gól, stejně jako v úvodním duelu série. V něm ani jedna z prvních dvou branek Hurricanes nebyla střelou na branku, ty ale skončily gólem.

Devils byli blízko k výhře, po gólu Scotta Gomeze 21 sekund před koncem základní hrací doby vedli 2:1. Tři sekundy před koncem třetí třetiny ale vyrovnal Eric Staal. Po třech minutách nastavení rozhodl už zmiňovaným gólem Wallin. Na úvodní trefu Langenbrunnera nahrával domácí útočník Patrik Eliáš.

Milan Michálek pomohl asistencí k výhře San Jose nad Edmontonem 2:1.Žraloci po první trefě Joea Thorntona v play-off dokázali udržet náskok a ujali se v sérii vedení 2:0 na zápasy. Skvělý výkon předvedl finský brankář Vesa Toskala, který zlikvidoval 25 střel Olejářů. Ti hráli bez českého útočníka Radka Dvořáka, který má po nárazu na mantinel v prvním utkání zraněné pravé koleno.

Východní konference:
Ottawa - Buffalo 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 28. Phillips - 24. Dumont, 27. Hecht. Zásahy brankářů: Emery 17/2 - Miller 44/1. Diváci: 19 816. Stav série 0:2.
Carolina - New Jersey 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. Recchi, 60. Staal, 64. Wallin - 7. Langenbrunner, 60. Gomez. Zásahy brankářů: Ward 23/2 - Brodeur 38/3. Diváci: 18 730. Stav série 2:0.
Západní konference:
San Jose - Edmonton 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Preissing, 38. J. Thornton - 36. Samsonov. Zásahy brankářů: Toskala 25/1 - Roloson 38/2. Diváci: 17 496. Stav série 2:0.