Calgary - San Jose 4:1Červenka s Hudlerem se podepsali pod výhru Calgary, Chicago prodloužilo rekordní sérii na 24 utkání

Čeští hokejisté ve službách Calgary o sobě znovu dali vědět ve středečních zápasech zámořské NHL. Roman Červenka gólem a Jiří Hudler přihrávkou pomohli Flames otupit ostří zubů Žraloků ze San Jose a přispěli k výhře 4:1. V dalším utkání zvítězilo Chicago nad Coloradem 3:2 a Blackhawks tak svoji rekordní sérii, v níž od startu sezóny pokaždé bodovali, protáhli už na 24 zápasů.

Romanu Červenkovi (uprostřed) gratulují k trefě proti San Jose spoluhráči z Calgary TJ Brodie (vlevo) a Jarome Iginla.

Sedmadvacetiletý Červenka ukončil osmizápasový gólový půst v páté minutě utkání, kdy z dorážky otevřel skóre utkání. Hudler, který si v posledních třech duelech připsal šest asistencí, zase nahrával Jaromemu Iginlovi na třetí gól v poslední dvacetiminutovce, v níž Flames třemi trefami rozhodli o svém vítězství.

"Dnes jsme odehráli skvělý zápas," uvedl brankář Calgary Miikka Kiprusoff, jenž naskočil do ostrého zápasu po více než měsíční absenci a chytil 32 z 33 střel.

Famózní polovina sezóny v podání Chicaga

Hokejisté Chicaga udolali gólem z poslední minuty doma Colorado 3:2, a bodovali tak v každém utkání první poloviny zkrácené sezóny. Úspěšná série čítá nyní 24 utkání, z nichž Blackhawks 21 vyhráli a ve zbylých třech prohráli až na nájezdy. Autorem vítězné branky byl Daniel Carcillo, který v první lajně nahradil zraněného Mariána Hossu. Kvůli nemoci chyběl domácím i Michael Frolík. Coloradu chyběl ve druhém utkání za sebou Milan Hejduk.

"To není normální. Sice nic nevím o existenci něčeho surrealistického, ale tohle určitě není normální," komentoval sérii Chicaga Carcillo.

Přitom zápas se pro Chicago nevyvíjel dobře. Domácí sice vstřelili úvodní gól zápasu, po dvou třetinách ale prohrávali 1:2. Navíc přišli o i Patricka Sharpa a Andrewa Shawa. "Odolnost, vytrvalost..., říkejte tomu, jak chcete. V naší kabině je ale pořád víra, ať už jsme v jakékoli pozici, že se můžeme vrátit do zápasu. To je naše nejsilnější stránka," dodal Carcillo.

Michálek se vrátil do sestavy Ottawy

Český útočník Milan Michálek, jenž kvůli problémům s kolenem skoro celý měsíc absentoval a vynechal deset utkání, se ve středu vrátil do sestavy Ottawy. V Torontu strávil na ledě skoro 18 a půl minuty a zaznamenal jednu asistenci, Senators ale prohráli 4:5.

Toronto položilo základ úspěchu v úvodu zápasu a po 22 minutách už vedlo 3:0. Ještě za bezbrankového stavu se na ledě strhly dvě bitky, v jedné z nichž torontský Frazer McLaren knokautoval Davea Dziurzynského. Otřesený kanadský útočník za pomoci dvou spoluhráčů opustil hrací plochu a už se nevrátil.

"Chtěl jsem nastartovat náš tým. Ale nikdy nechcete, aby to dopadlo takhle. Doufám, že je v pořádku," konstatoval McLaren. "Takové nešťastné incidenty se ale občas přihodí. Ani pořádně nevím, jak se to stalo, seběhlo se to rychle. Musel jsem ho dobře trefit. Když ránu dáte do správného místa, tak pak nemusí být ani nejtvrdší. Už se mi to taky stalo, takže vím, o čem mluvím i jak se cítí," dodal.

I přes nepříznivý vývoj Ottawa zápas nezabalila a v dalším průběhu snížila ze stavu 0:3 a 2:5 na rozdíl jediné branky. V závěrečné třetině dokonce soupeře přestřílela 18:4. "V závěru na nás tvrdě doráželi. Se štěstím jsme to udrželi," prohlásil útočník Toronta Phil Kessel.

Anaheim přehrál Phoenix

Hokejisté Anaheimu si připsali devátou domácí výhru v řadě, když přehráli Phoenix 2:0. Oba týmy se v průběhu pěti dnů střetly potřetí a Ducks soupeři částečně vrátili předchozí dvě shodné porážky 4:5 po nájezdech.

"Odehráli jsme zápas, jak jsme chtěli. Odvedli jsme podstatně lepší práci v obranné části, kde jsme je nepouštěli k dorážkám, a k tomu skvěle chytal náš brankář," uvedl Ryan Getzlaf, který gólem do prázdné branky zpečetil výsledek. První trefu obstaral po jeho přihrávce Corey Perry a čisté konto zaznamenal díky 18 zásahům Jonas Hiller.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Toronto - Ottawa 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)
Branky: 7. Bozak, 8. McClement, 22. Van Riemsdyk, 44. Kessel, 51. Kadri - 23. Zibanejad, 42. Z. Smith (M. Michálek), 53. Alfredsson, 59. Greening. Střely na branku: 28:43. Diváci: 19.412.
Chicago - Colorado 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 10. Shaw, 43. Toews, 60. Carcillo - 19. Mitchell, 34. Duchene. Střely na branku: 32:22. Diváci: 21.531.
Calgary - San Jose 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 5. Červenka, 43. Comeau, 45. Iginla (Hudler), 60. Glencross - 34. J. Thornton. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.289.
Anaheim - Phoenix 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Perry, 60. Getzlaf. Střely na branku: 24:18. Diváci: 13.456.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39