Chicagský Seabrook dostal za úder do hlavy trest na tři zápasy

New York

Hokejisté Chicaga budou při obhajobě Stanleyova poháru postrádat ve třech zápasech klíčového obránce Brenta Seabrooka. Olympijský vítěz z Vancouveru dostal disciplinární trest za to, že ve druhém utkání prvního kola play off NHL se St. Louis udeřil loktem do hlavy u mantinelu útočníka Davida Backese.

Kapitán St. Louis David Backes leží na ledě po faulu Brenta Seabrooka z Chicaga.

Kapitánovi Blues museli z ledu pomoct spoluhráči, Seabrook dostal za svůj zákrok trest na pět minut a do konce zápasu. O svém dodatečném potrestání, prvním v jedenáctileté kariéře v NHL, se dozvěděl v neděli na své 29. narozeniny.

Chicago v oslabení při Seabrookově trestu v zápase inkasovalo v sobotu v 60. minutě gól na 3:3 a nakonec podlehlo v prodloužení. V sérii se St. Louis prohrávají obhájci titulu 0:2 na zápasy. Seabrook, jenž s Blackhawks získal Stanley Cup už v roce 2010, je s bilancí 2+2 nejproduktivnějším hráčem týmu v play off.