Boston - Detroit 4:2Stav série 4:1Boston i díky Krejčího asistenci postoupil přes Detroit. Hertl a Sharks opět padli

md, jisSport.cz

Hokejisté Bostonu postoupili do čtvrtfinále play off zámořské NHL. Bruins v sobotu na svém ledě porazili Detroit 4:2, jednu úspěšnou přihrávku zaznamenal i český útočník David Krejčí. V dalším kole se Bruins střetnou s Montrealem. Los Angeles přehrálo San Jose 3:0 a opět oddálilo své vyřazení. Zápas příliš nevyšel Tomáši Hertlovi z týmu Sharks.

Hokejisté Bostonu Milan Lucic (17) a Jarome Iginla (12) se radují z postupu přes Detroit.

Bostonu vyšel vstup do utkání, už ve čtvrté minutě otevřel skóre Eriksson. Hostům se nepodařilo ani jednou srovnat, přestože na konci druhé třetiny k tomu měli po trefě Dacjuka hodně blízko. Nakonec Detroit prohrál i počtvrté v řadě (v sérii podlehl 1:4) a vyřazovací souboje budou pokračovat bez účasti Red Wings.

„Ta série byla mnohem těžší, než by se podle výsledku mohlo zdát," řekl Zdeno Chára, „Detroit je velmi dobrý tým se skvělým systémem a hráči. (...) Zvládli jsme to však dobře. Do série jsme přišli připravení a naši práci zvládli," dodal bostonský kapitán.

Detroit svou kůži nedal lacino, vyhrát se mu ale podařilo jen v prvním utkání. Vítězové Prezidentského poháru už se v dalších střetnutích nenechali zaskočit. V semifinále play off Východní konference NHL vyzvou Montreal, který v prvním kole přejel Tampu Bay.

Kings se dotahují na San Jose

Druhou výhrou v řadě Los Angeles prodloužilo sérii čtvrtfinále Západní konference se San Jose minimálně o jeden další zápas. Kings celý průběh utkání kontrolovali, gól na konečných 3:0 vstřelili už zkraje druhé třetiny. Svůj den si nevybral Antti Niemi, brankářská jednička Sharks, který právě po třetím zásahu přepustil místo náhradníku Stalockovi.

Góly Kings vstřelili Toffoli, Kopitar a Carter. Tomáš Hertl odehrál v utkání pouhých deset minut. Na ledě byl u dvou inkasovaných branek v první třetině. Série se za stavu 3:2 pro Sharks stěhuje do Los Angeles

Fleury vychytal Penguins výhru

Marc-Andre Fleury opět svým výkonem poslal vzkaz všem, kteří tvrdí, že není brankář pro play off. K výhře Pittsburghu 3:1 nad Columbusem přispěl 23 úspěšnými zákroky. Jeho týmu tak schází jediná výhra k postupu. O tu budou Penguins bojovat v noci z pondělí na úterý pod střechou soupeřů.

Důležitého vedení v sérii se ujalo také Colorado. Po vítězství 4:3 v prodloužení vede nad Minnesotou 3:2 na zápasy. Avalanche zvítězili po brance Nathana MacKinnona, který ukazuje, že jeho produktivita nebyla jen záležitostí základní části. Osmnáctiletý Američan měl v zápase bilanci gólu a dvou asistencí, s 10 body (2+8) je pak dokonce na čele produktivity play off NHL.

Statistika 1. kola play off NHL:
Východní konference - 5. zápasy:
Boston - Detroit 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. Eriksson, 40. Chára, 45. Lucic, 60. Iginla (Krejčí) - 35. Dacjuk, 57. Zetterberg. Střely na branku: 33:33. Diváci: 17 565. Konečný stav série: 4:1.
Pittsburgh - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 28. Kunitz, 47. J. Jokinen, 59. Letang - 13. Jenner. Střely na branku: 51:24. Diváci: 18 618. Stav série: 3:2.
Západní konference - 5. zápasy:
San Jose - Los Angeles 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Toffoli, 13. Kopitar, 21. Carter. Střely na branku: 30:41. Diváci: 17 562. Stav série: 3:2.
Colorado - Minnesota 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. McLeod, 33. Holden, 59. Parenteau, 64. MacKinnon - 30. Moulson, 45. Parise, 47. Brodziak. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18 418. Stav série: 3:2.