Chicago - St. Louis 5:1Stav série 4:2Obhájci trofeje z Chicaga jdou dál. Po velkolepém obratu slaví i Anaheim

vap, jsvSport.cz

Chicago s českým obráncem Michalem Rozsívalem je dalším postupujícím z prvního kola play off NHL. Obhájci prvenství ve Stanley Cupu ovládli sérii se St. Louis, v šestém zápase vyhráli 5:1 a v další fázi doplnili již dříve úspěšné hokejisty Montrealu a své loňské finálové soupeře z Bostonu. K otevření cesty dál jim pomohlo dokonání velkolepého obratu v sérii - z 0:2 na 4:2! O pár hodin později měli důvod k oslavám i hráči Anaheimu, kteří v závěru otočili duel v Dallasu a po vítězství 5:4 v prodloužení se radovali z postupu do čtvrtfinále.

Jonathan Toews z Chicaga překonává Ryana Millera a dává tak jednu z branek Chicaga v sérii se St. Louis.

Obránce Blackhawks Rozsíval přidal asistencí další bod do statistik, už třetí v play off. Pro Vladimíra Sobotku a Romana Poláka ze St. Louis už sezóna v zámoří skončila. Oba by se však v případě zájmu mohli představit na mistrovství světa v Bělorusku.

Blues přitom měli tak báječně v prvním kole našlápnuto. Jenže po výhrách Chicaga 2:0, 4:3 v prodloužení a 3:2 v prodloužení přišla pečeť Jestřábů na postup. Další zadák Duncan Keith si při té příležitosti připsal hned čtyři kanadské body, z toho jeden za gól. Chicago se v dalším kole střetne s lepším z dvojice Colorado - Minnesota.

Kačeři dokonali obrat a slaví postup

V Dallasu to dlouho vypadalo, že si domácí Hvězdy vynutí s Anaheimem sedmý rozhodující duel. Celek z Texasu si udržoval dvoubrankový náskok, jenže závěr třetí třetiny nezvládl. V 58. minutě snížil na 3:4 Bonino a při power play pouhých 24 sekund před vypršením základní hrací doby doklepl ve skrumáži puk do sítě Smith-Pelly. Prodloužení pak trvalo jen necelé tři minuty, když Bonino svým druhým zásahem v utkání poslal Kačery do čtvrtfinále. Anaheim vyhrál sérii s Dallasem 4:2 na zápasy a jeho příštím protivníkem bude vítěz série mezi San Jose a Los Angeles.

V dosud vyrované sérii vyhráli NY Rangers nad Philadelphií 4:2, na zápasy je to 3:2. Jezdci vedli v utkání už 3:0, ale zkomplikovali si situaci. Na konci druhé třetiny se trefil Vincent Lecavalier. Na rozdíl jediné branky Claude Giroux korigoval až v 59. minutě při power play. Další hra bez brankáře ale už úspěch Letcům nepřinesla.

Trefil se naopak domácí Brian Boyle. Pokud teď Rangers jako první v této sérii přípíší dvě výhry v řadě, budou se už po příštím utkání radovat z postupu.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
New York Rangers - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 12. M. Staal, 29. B. Richards, 37. Moore, 60. Boyle - 40. Lecavalier, 59. Giroux. Střely na branku: 22:26. Diváci: 18 006. Stav série: 3:2.
Západní konference - 6. zápasy:
Chicago - St. Louis 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 5. Bickell, 41. Toews, 43. Sharp, 48. Shaw (Rozsíval), 58. Keith - 17. Oshie. Střely na branku: 27:36. Diváci: 22 144. Konečný stav série: 4:2.
Dallas - Anaheim 4:5 v prodl. (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 6. a 31. Daley, 11. Eakin, 20. Garbutt - 18. a 60. Smith-Pelly, 58. a 63. Bonino, 24. Lovejoy. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19 323. Konečný stav série: 2:4.