NY Rangers - Pittsburgh 2:4Stav série 1:3Fleury přišel o neprůstřelnost, Tučňáci jsou ale krůček od postupu

Hokejisté Pittsburghu se výrazně přiblížili účasti v semifinále play off NHL. Na ledě New Yorku Rangers zvítězili 4:2 a v sérii vedou 3:1 na zápasy. O svém postupu mohou Tučňáci rozhodnout již v pátek před vlastním publikem.

Útočníci Pittsburghu Jevgenij Malkin (vlevo) a Chris Kunitz (uprostřed) se radují z gólu proti New Yorku Rangers. Vpravo je smutný forvard Jezdců Brian Boyle.

Tým z Pensylvánie měl skvělý začátek. Již ve třetí minutě se bekhendem z otočky prosadil Malkin. Brankář Penguins Fleury neinkasoval v předešlých dvou utkáních, jeho šňůra neprůstřelnosti skončila ve 26. minutě středečního duelu, když krásný individuální průnik ze středního pásma dokončil povedenou ranou Hagelin. Rangers skórovali po dlouhých 145 minutách.

Nerozhodný stav ale do druhé přestávky nevydržel. Důležitý okamžik přišel ve 39. minutě. Jezdci hráli přesilovku, jenže vedoucí gól z ní nevytěžili. Naopak udeřili hosté. Po chybné rozehrávce uháněl sám na Lundqvista Gibbons, švédského gólmana sice nepřekonal, dojíždějící Sutter však už dopravil puk do sítě.

V závěrečné části přidal třetí gól Pittsburghu Jokinen. Zuccarello sice ještě vykřesal domácím naději na obrat, v 55. minutě ale pojistil Tučňákům třetí výhru v sérii Kunitz.

Penguins soupeře jasně přestříleli (27:15), v sérii vyhráli potřetí v řadě a postup do finále Východní konference mají na dosah.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
New York Rangers - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Hagelin, 54. Zuccarello - 3. Malkin, 39. Sutter, 48. J. Jokinen, 55. Kunitz. Střely na branku: 15:27. Diváci: 18 006. Stav série: 1:3.