Montreal - Boston 0:1 PPStav série 2:2Boston podruhé srovnal. Finský veterán Selänne nasměroval k výhře Anaheim

New York

Až v prodloužení padlo rozhodnutí dlouho bezbrankového zápasu. Matt Fraser se trefil v 62. minutě a Boston tak opět srovnal sérii s Montrealem ve druhém kole play off NHL. Rozhodl hokejista, který byl ve středu povolán z farmy v Providence v nižší AHL do hlavního týmu a ve vyřazovací části soutěže debutoval. Čeští zástupci na obou stranách vyšli na prázdno.

Hokejista Bostonu Matt Fraser (34) překonává gólmana Montrealu Careyho Price.

Bez bodu zůstal nejproduktivnější Čech v letošních bojích o Stanley Cup Tomáš Plekanec z Montrealu i bostonský David Krejčí.

První hvězdou zápasu vyhlásili bostonského brankáře Tuukku Raska, který zaznamenal 33 úspěšných zákroků. Spolu s ním byli oceněni jeho protějšek Carey Price, který nezlikvidoval jen jednu z 35 na něj mířících ran, a střelec vítězného gólu.

Fraser je teprve šestým hráčem NHL za posledních 75 letech, jehož první gól kariéry v play off přinesl jeho mužstvu vítězství 1:0. "Slovy moje pocity nelze popsat," říkal po boji.

Dal dva góly ve 14 utkáních za Boston během základní části. Celkem si v 27 zápasech v NHL připsal tři branky a dvě asistence.

"Sledovali jsme ho v Providence, hrál dobře," vysvětlil Fraserovo povolání do mužstva kouč Claude Julien, jehož tým už podruhé srovnal stav série.

"Byl to vyrovnaný zápas. A je to dobrý pocit, když v něm najdete tu správnou cestu. Teď to ale musíme potvrdit na domácím ledě," poznamenal bostonský útočník Jarome Iginla

"Je to hořké," posteskl si nad porážkou kapitán Canadiens Brian Gionta. Stav série je 2:2, páté utkání je na programu v noci na neděli.

Výhodu domácího prostředí k navýšení svého dosavadního vedení 2:0 na zápasy nevyužilo Los Angeles. V jeho sérii s Anaheimem nadále platí, že vyhrávají výhradně hosté.

Kings sice ve druhé třetině srovnali, ale třiačtyřicetiletý Fin Teemu Selänne soupeře znovu poslal do vedení, které ve třetí třetině ještě nevýšil Ben Lovejoy. Finiš domácím vynesl jen snížení v poslední minutě.

Druhé kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
Montreal - Boston 0:1 v prodl.
Branka: 62. Fraser. Střely na branku: 33:35. Diváci: 21 273. Stav série: 2:2.
Západní konference - 3. zápas:
Los Angeles - Anaheim 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 25. J. Carter, 60. M. Richards - 5. Perry, 36. Selänne, 58. Lovejoy. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18 622. Stav série: 2:1.