Pittsburgh - NY Rangers 1:2Stav série 3:4Jezdci dokonali obrat série s Pittsburghem. Postupuje i Chicago

Hokejisté New Yorku Rangers postoupili do semifinále play off NHL, ačkoliv v sérii s Pittsburghem prohrávali už 1:3 na zápasy. Jezdci ale srovnali stav a v sedmém rozhodujícím duelu zvítězili na ledě Penguins 2:1. Dál jde i obhájce Stanleyova poháru Chicago, které udolalo v šestém utkání domácí Minnesotu 2:1 po prodloužení a celou sérii vyhrálo 4:2 na zápasy.

Hokejisté New Yorku Rangers slaví postup do semifinále play off NHL.

Hrdinou střetnutí se stal v hale Consol Energy Center brankář Rangers Henrik Lundqvist. Švédský gólman kryl pětatřicet střel soupeře a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Tým z Manhattonu šel do vedení v 6. minutě, kdy pěknou souhru čtvrté formace zakončil Boyle. Tučňáci odpověděli na začátku prostřední dvacetiminutovky. Dělovku finského obránce Maatty vyrazil Lundqvist jen před sebe a Jussi Jokinen z dorážky rozvlnil síť.

Jenže celek z Pensylvánie se z vyrovnání dlouho neradoval. O tři minuty později měli hosté přesilovku. St. Louis našel v prostoru mezi kruhy volného Richardse, který vrátil Jezdcům jednobrankový náskok. Pittsburgh ve třetí třetině soupeře přestřílel v poměru 13:7, skvělý Lundqvist ale puk za svá záda už nepustil. Rangers, kteří pronikli do do finále Východní konference podruhé během posledních tří let, se v semifinále střetnou s lepším z dvojice Boston Bruins - Montreal Canadiens.

Kane poslal Jestřáby do semifinále

Chicago mělo v Minnesotě bleskový nástup do utkání. Již ve druhé minutě odvedl výtečnou práci Versteeg. U hrazení vybojoval kotouč a jeho přihrávka před bránu na najíždějícího Regina nakonec překvapivě skončila až v síti.

Minnesota se dočkala vyrovnání ve 23. minutě. Cooke parádním pasem o mantinel vyslal do úniku Haulu a ten se nemýlil. V základní hrací době další góly nepadly a dramatický souboj muselo rozřešit až prodloužení. To ukončil v čase 69:42 americký křídelník Patrick Kane. Jestřábi se o účast ve finále utkají s vítězem série mezi Anaheimem a Los Angeles. Z postupu se raduje i český zadák Michal Rozsíval, v šestém duelu ale v sestavě Blackhawks chyběl.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 7. zápas:
Pittsburgh - NY Rangers 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 25. J. Jokinen - 6. Boyle, 28. B. Richards. Střely na branku: 36:20. Diváci: 18 635. Konečný stav série: 3:4.
Západní konference - 6. zápas:
Minnesota - Chicago 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. Haula - 2. Versteeg, 70. P. Kane. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19 396. Konečný stav série: 2:4.