Montreal - Boston 3:2Sekáč si říká o místo v sestavě Montrealu. Po boku Plekance pomohl gólem k výhře

New York

Samá chvála zní z Montrealu na českého hokejistu Jiřího Sekáče. S nedraftovaným hráčem, který v létě uzavřel s Canadiens dvouletou smlouvu jako volný hráč, jsou v Kanadě nadmíru spokojeni. Jejich pocit Sekáč umocnil i brankou v přípravném utkání do sítě Bostonu. Dvaadvacetiletý talent tak deset sekund před koncem úvodní části zahájil obrat z 0:2.

Jiří Sekáč v dresu Montrealu (vlevo) se snaží vstřeli gól brankáři Bostonu Malcolmovi Subbanovi.

"Jsem šťastný, že jsem se trefil. Spadl mi velký kámen ze srdce. Nejdůležitější ale je, že jsme vyhráli," řekl oficiálním stránkám klubu Sekáč, který působil minulé dvě sezóny v KHL v dresu Lva Praha. Na úvod přípravy nastoupil v útoku s krajanem Tomášem Plekancem a devatenáctiletým Jacobem De La Rosem.

Montreal prohrával v polovině úvodní části po trefách Ryana Spoonera a Matta Frasera, který se prosadil v přesilovce po přihrávce Davida Krejčího. Za Canadiens vyrovnal ve 37. minutě Christian Thomas a 48 sekund před koncem zápasu rozhodl Drayson Bowman.

Asistenci si připsal v premiéře v dresu Vancouveru proti San Jose útočník Radim Vrbata, jenž přišel z Arizony (dříve Phoenixu). Podílel se na gólu, díky kterému pečetil Linden Vey výsledek 25 sekund před koncem při power play Sharks do prázdné branky.

Obránce Jakub Kindl zaznamenal přihrávku u jediné trefy Detroitu při porážce v Chicagu 1:2 v prodloužení. Red Wings vedli díky brance Luka Glendeninga od šesté minuty. Už za stavu 1:1 nastoupil do branky Detroitu místo Jonase Gustavssona Petr Mrázek a v čase 63:01 jej překonal Jonathan Toews.

Gólman Marek Mazanec vystřídal ve 32. minutě v brance Nashville na ledě Tampy Bay Cartera Huttona za stavu 2:1 pro Predators, ale domácí stav otočili. Mazance překonal v závěrečném dějství dvakrát Jonathan Marchessault a jednou Mark Barberio.

Přípravné zápasy před NHL:
Buffalo - Carolina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 32. Stafford, 39. Ennis.
Columbus - Pittsburgh 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Chaput, 59. Atkinson.
Montreal - Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Sekáč, 37. Ch. Thomas, 60. Bowman - 2. Spooner, 10. Matt Fraser (Krejčí).
Toronto - Philadelphia 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 14. Van Riemsdyk, 45. Kozun, 50. Franson, 60. Nylander.
Tampa Bay - Nashville 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Branky: 49. a 56. Marchessault, 26. Kučerov, 54. Barberio - 22. F. Forsberg, 28. Craig Smith. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 26:56 minuty, z 15 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 80 procent.
Chicago - Detroit 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 38. P. Kane, 64. Toews - 6. Glendening (Kindl). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 23:01 minuty, inkasoval ze sedmi střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta.
Vancouver - San Jose 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 8. J. Subban, 37. Shinkaruk, 52. Horvat, 60. Vey (Vrbata) - 37. Burns, 38. Marleau.
Anaheim - Arizona 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 35. a 60. Hodgman, 9. Lessio, 11. Moss. Brankář Marek Langhamer (Arizona) ochytal 20 minut, z osmi střel neinkasoval a měl úspěšnost 100 procent.
San Jose - Vancouver 5:2 (0:0, 3:0, 2:2), hráno ve Stocktonu
Branky: 25. a 52. J. Thornton, 30. Goodrow, 39. Goldobin, 45. Pavelski - 50. Bonino, 52. Jensen.