Columbus - Carolina 6:3Jordán si v přípravě připsal dva body, jeho Carolina však utrpěla debakl

New York

Obránce hokejistů Caroliny Michal Jordán neodvrátil středeční vysokou porážku Hurricanes 3:6 v přípravě NHL proti Columbusu, přestože si připsal dva kanadské body za gól a asistenci. Z dalších čtyř českých hokejistů, kteří se ve středečním programu představili, už žádný nebodoval.

Matt Calvert (zcela vlevo) z Columbusu slaví se spoluhráči gól proti Carolině.

Pro čtyřiadvacetiletého Jordána zápas nezačal šťastně, protože v 11. minutě před brankou odvrátil puk jen k Mattu Calvertovi, který dostal Columbus do vedení. Pak už byl ale účastník letošního mistrovství světa v Minsku na ledě u všech tří vstřelených gólů Hurricanes.

V 31. minutě vyrovnal Viktor Rask, o 78 vteřin později vyhrál vhazování a Jordán střelou zápěstím od modré čáry otočil stav. Columbus ale díky trefám Calverta, Slováka Marka Daňa a Michaela Chaputa získal vedení 4:2. V 52. minutě snížil po Jordánově asistenci v přesilovce opět Rask, ale Arťom Anisimov a opět devatenáctiletý Daňo pojistili výhru domácích.

Trenér Bill Peters Jordána, který celou minulou sezónu strávil na farmě v Charlotte v nižší AHL, chválil. "Předvedl několik dobrých věcí s pukem, hlavně v přesilovkách," uvedl na oficiálních stránkách klubu Peters na adresu českého beka, který má na kontě v NHL pět utkání.

Při porážce Detroitu s Pittsburghem 0:2 nastoupili v dresu Red Wings z šestice českých zástupců v kádru jen obránce Jakub Kindl a útočník Andrej Nestrašil. Oba byli na ledě u obou inkasovaných gólů. Za Penguins nastoupil poprvé v přípravě hvězdný Sidney Crosby, který byl v úvodu kempu zraněný a pak chyběl kvůli pohřbu babičky.

Při výhře Montrealu na ledě Chicaga 3:1 vyšel po předešlých dvou zápasech se vstřeleným gólem podruhé naprázdno útočník Jiří Sekáč. V dresu poražených si připsal dva záporné body v bilanci plus/minus obránce Michal Rozsíval.

Přípravné zápasy před NHL:
Buffalo - Washington 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 3. a 24. Moulson, 7. D. Stafford, 19. Ennis, 28. M. Foligno, 48. S. Reinhart - 43. Chimera.
Columbus - Carolina 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Branky: 11. a 38. Calvert, 41. a 60. Daňo, 46. Chaput, 52. Anisimov - 31. a 52. V. Rask (na druhou Jordán), 33. Jordán.
Detroit - Pittsburgh 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 28. Comeau, 46. Sundqvist.
Chicago - Montreal 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 55. A. Shaw - 45. Rene Bourque, 46. Beaulieu, 60. Bournival.
Edmonton - Arizona 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 22. a 43. Joensuu, 19. B. Pouliot - 11. Boedker, 32. Klinkhammer.