Philadelphia - New Jersey 4:6Jágr zase přepisoval rekordy! S Eliášem a spol. dotáhl Ďábly k výhře. Plekanec a Hudler se znovu trefili

New York

Výborný start do sezóny prožili i díky českým reprezentantům hokejisté New Jersey Devils, kteří přestříleli Philadelphii 6:4. Patrik Eliáš dal gól a veterán Jaromír Jágr si připsal dvě asistence, čímž se v historických tabulkách osamostatnil na šesté pozici v kanadském bodování se 1757 body. Dvě asistence si v utkání připsal i Marek Židlický, jednu pak Martin Havlát. Opět se trefil také Tomáš Plekanec při výhře Montrealu ve Washingtonu 2:1 po samostatných nájezdech. Gólem a asistencí pomohl Jiří Hudler k vítězství 5:2 nad Edmontonem.

Útočníci New Jersey Devils Jaromír Jágr (vlevo) a Mike Cammalleri slaví gól do sítě Philadelphie.

Jaromír Jágr vstupoval do utkání se 1755 body, s nimiž se dělil v kanadském bodování o šestou příčku s legendárním Stevem Yzermanem. Na šesté příčce se osamostatnil na začátku druhé třetiny, kdy svému parťákovi v elitní formaci Miku Cammallerimu přihrál na gól na 3:0.

Oba si spolupráci zopakovali minutu před koncem, kdy Jágr přihrál nové posile Ďáblů na gól do prázdné brány.

Jágrova formace tak hned v prvním utkání rozptýlila obavy o své produktivitě, v níž v přípravě zaostávala. „Líbí se mi naše záměry a to, co se snažíme dělat. Myslím, že se naše akce ještě mohou zrychlit. Myslím, že naše nohy a ruce mohou pracovat ještě rychleji, nebo alespoň ty moje určitě ano," hodnotil souhru po prvním ostrém zápase autor dvou branek Cammalleri.

Ďáblové si sice rychle vybudovali třígólový náskok, jenže v poslední sekundě druhé třetiny už bylo i díky gólové asistenci Jakuba Voráčka srovnáno na 3:3. Na začátku třetího dějství po spolupráci s Havlátem a Židlickým vrátil hostům vedení Patrik Eliáš. Flyers ale znovu vyrovnali, vítězný gól však záhy dal Dainius Zubrus a definitivně se hosté uklidnili až gólem do prázdné branky.

Plekanec dal už třetí gól

Vynikající střeleckou formu má na úvod sezóny Tomáš Plekanec, jenž dal už třetí gól ve dvou zápasech. Jeho Montreal pokazil ve Verizon Center Washingtonu Capitals oslavy čtyřiceti let od prvního zápasu klubu v NHL porážkou 1:2 po samostatných nájezdech.

Plekanec dal dva góly v noci ze středy na čtvrtek proti Torontu, tentokrát srovnával ve třetí třetině na 1:1. V prodloužení pak ještě stihl parádním zákrokem ubránit Brookse Laicha ve střelecké šanci. Svůj pokus v samostatných nájezdech sice neproměnil, ale i tak se mohl radovat z výhry, kterou v páté sérii vystřelil Brendan Gallagher. Jiří Sekáč se v dresu Canadians do statistik nezapsal.

O jediný gól domácích se postaral nováček Andre Bukarovsky, který se stal třináctým hráčem v historii Capitals, jenž hned v prvním zápase dal gól. Naposledy se to povedlo Alexanderovi Ovečkinovi a Jakubu Klepišovi v roce 2005.

Pavelec vychytal výhru

Na začátku sezóny má parádní formu i Jiří Hudler. Jeho gól v noci ze středy na čtvrtek proti Vancouveru ještě na body Plamenům nestačil, tentokrát už ale jeho trefa z první třetiny pomohla Calgary k vítězství v Edmontonu 5:2.

Z vítězství se raduje i brankář Ondřej Pavelec, jenž osmadvaceti úspěšnými zásahy pomohl Winnipegu k výhře 6:2 nad Arizonou. Ve třetí třetině ho překonal krajan Martin Hanzal po asistencích Zbyňka Michálka a Martina Erata.

Výsledky NHL
Buffalo - Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Girgensons - 34. Skille, 53. Atkinson, 58. Anisimov. Střely na branku: 22:40. Diváci: 18.215. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Bobrovskij (Columbus).
Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)
Branky: 40. a 40. Simmonds, 36. Giroux (Voráček), 45. Lecavalier - 26. a 59. Cammalleri (na obě Jágr, na první Židlický), 13. Ryder, 23. Henrique, 45. Eliáš (Židlický, Havlát), 48. Zubrus. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.801. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (New Jersey), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Ryder (New Jersey).
Pittsburgh - Anaheim 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 38. Crosby, 6. Hörnqvist, 14. Dupuis, 39. Comeau, 42. Sutter - 28., 33. a 57. Perry, 15. Kesler. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.633. Hvězdy zápasu: 1. Dupuis, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Perry (Anaheim).
Washington - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Burakovsky - 51. Plekanec, rozhodující sam. nájezd Gallagher. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski (Montreal), 2. Holtby, 3. Orpik (oba Washington).
Detroit - Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 24. Abdelkader, 35. Nyquist - 13. Bergeron. Střely na branku: 24:17. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Franzén, 2. DeKeyser (oba Detroit), 3. Rask (Boston).
Tampa Bay - Florida 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. T. Johnson, 48. Callahan, 62. Hedman - 26. Gudbranson, 50. Huberdeau. Střely na branku: 32:21. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. T. Johnson (oba Tampa Bay), 3. Huberdeau (Florida).
St. Louis - NY Rangers 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 42. Schwartz, 51. Stastny - 5. a 59. Nash, 47. Kreider. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. Nash (NY Rangers), 2. Schwartz (St. Louis), 3. Kreider (NY Rangers).
Nashville - Ottawa 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. C. Smith, 49. Weber, 51. Nyström - 42. Turris, 54. Chiasson. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Forsberg, 3. Gaustad (všichni Nashville).
Dallas - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Daley, 36. Eakin - 20. Keith, 52. Sharp, rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.768. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Sharp (oba Chicago), 3. Eakin (Dallas).
Minnesota - Colorado 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 15. Pominville, 25. Spurgeon, 28. Parise, 34. Niederreiter, 37. Suter. Střely na branku: 48:16. Diváci: 19.098. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Granlund, 3. Suter (všichni Minnesota).
Edmonton - Calgary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 13. Purcell, 32. Hall - 4., 45. a 55. Raymond (na třetí Hudler), 5. Hudler, 60. Brodie. Střely na branku: 40:26. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Rämö, 3. Colborne (všichni Calgary).
Arizona - Winnipeg 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Boedker, 49. Hanzal (Z. Michálek, Erat) - 7. a 46. Little, 9. a 9. Wheeler, 15. Stuart, 33. Byfuglien. Střely na branku: 28:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. Little, 3. Wheeler (oba Winnipeg).