Pittsburgh - New Jersey 8:3Pittsburgh zdemoloval New Jersey, Jágrův příspěvek nestačil. Skvělý Voráček, další Češi řádili v Tampě

New York

Pro těžkou prohru 3:8 si přijel Jaromír Jágr s týmem New Jersey do Pittsburghu, kde legendární český útočník prožil nejlepší léta své kariéry v NHL a dvakrát získal slavný Stanley Cup. Kladenský odchovanec sice přihrával na úvodní trefu zápasu Dainiusu Zubrusovi a hosté v průběhu utkání dokonce vedli 3:1, ale Tučňáci sedmigólovou smrští duel dokonale otočili. Dvěma góly přispěl k obratu Penguins Sidney Crosby. Hned šest českých hokejistů se představilo v zápase mezi Tampou Bay a Arizonou a pět z nich bodovalo. Na výhře Lightning 7:3 se podíleli jednou asistencí Radko Gudas, Ondřej Palát i Andrej Šustr, druhý gól Kojotů vstřelil Martin Erat po asistenci Martina Hanzala.

Zničený brankář New Jersey Devils Cory Schneider při výprasku v Pittsburghu.

"Vědět o sobě dali i další čeští hokejisté. Druhou výhru v řadě vychytal Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg zvítězil 4:3 na ledě New Yorku Islanders. Český gólman si připsal 18 úspěšných zákroků a svůj tým podržel zejména ve třetí třetině, kdy zlikvidoval všech sedm střeleckých pokusů domácích, včetně nájezdů Caseyho Cizikase a Michaila Grabovského. Asistencí u rozhodující trefy Andrewa Ladda podpořil výhru hostí i Michael Frolík.

Dokonce dvě asistence zaznamenal v úterý obránce Jan Hejda a v duelu se San Jose pomohl Coloradu k zisku bodu, když Avalanche prohráli 2:3 až po samostatných nájezdech. V sedmém utkání po sobě bodoval David Krejčí, který přihrál na první gól Bostonu v souboji s Minnesotou, Bruins však nakonec prohráli 3:4, když hosté otočili skóre třemi góly v závěrečné třetině.

Voráček není k zastavení

Jakub Voráček potřetí za sebou přihrál na dva góly a přispěl k výhře Philadelphie nad úřadujícími šampióny z Los Angeles 3:2 v prodloužení. Pětadvacetiletý ryšavý křídelník byl navíc ve druhém zápase v řadě vyhlášen první hvězdou utkání a s 13 body za 2 góly a 11 asistencí mu patří čtvrté místo v tabulce kanadského bodování, přičemž na vedoucího Tylera Seguina z Dallasu ztrácí dva body.

Voráček se podílel na obou gólech Flyers v první třetině. Nejprve v 6. minutě přihrál zpoza branky Claudu Girouxovi, jehož nepovedenou střelu dopravil do sítě Michael Raffl, v poslední minutě úvodního dějství pak nabil do palebné pozice mezi kruhy Chrisi VandeVeldemu. Kings ve třetí třetině vyrovnali, Voráček ještě v normální hrací době nastřelil tyčku, ale vítězství pro domácí zařídil ve třetí minutě prodloužení Brendan Schenn, který při samostatném úniku dotlačil puk do branky i s couvajícím brankářem Quickem.

Hlavní rozhodčí nejprve rozpažil a gól neuznal, nakonec ale po konzultaci s kolegou u videa branka platila. Schenn si tak připsal druhý vítězný gól v řadě. "Dát rozhodující gól je vždy hezké. A když se vám to navíc povede proti týmu, který vás draftoval, je to ještě lepší," smál se Schenn, jehož si Kings vybrali v roce 2009 jako pátého hráče v celkovém pořadí, o dva roky později ho ale vyměnili do Philadelphie.

Radim Vrbata pomohl jednou asistencí k vítězství Vancouveru 4:1 nad Carolinou a bodoval už v osmi z devíti zápasů. Čestný úspěch poražených, kteří i po osmi zápasech stále čekají na první vítězství v sezóně, zaznamenal Jiří Tlustý.

Gólman Kosatek Ryan Miller pochytal 29 střel, připsal si jubilejní třístou výhru v soutěži a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Ještě více práce měl John Gibson v brance Anaheimu, který čelil 38 pokusům borců z Chicaga. Zůstal však nepřekonán a Ducks potvrdili výhrou 1:0 pozici nejlepšího týmu celé NHL.

Hattrickem se blýskli Vladimír Tarasenko při výhře St. Louis 4:3 v prodloužení nad Dallasem a Nikita Kučerov z Tampy Bay. "Když začaly padat na led čepice, bylo to něco úžasného. Zažil jsem to poprvé a budu si to asi navždy pamatovat," rozplýval se jednadvacetiletý Rus, který hraje v NHL druhou sezónu.

New Jersey začali v Pittsburghu skvěle, už po devíti sekundách hry i díky Jágrově asistenci slavili úvodní gól a ještě na začátku 29. minuty vedli 3:1. Pak ale Pittsburgh předvedl velkolepý obrat. Ještě do druhé přestávky Tučňáci otočili skóre čtyřmi góly a ve třetí třetině, do níž už místo Coryho Schneidera nastoupil v brance Ďáblů Scott Clemmensen, přidali další tři. Do střelecké listiny se zapsalo hned sedm různých hráčů Penguins, pouze Crosby skóroval dvakrát.

"Porazili jsme se sami," litoval trenér New Jersey Peter DeBoer po hořké prohře. "Nerad to říkám, ale proti týmu, jako je Pittsburgh, doplatíte na to, když nehrajete naplno celých šedesát minut. A my jsme bohužel nehráli."

Výsledky zápasů NHL:
Boston - Minnesota 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Branky: 19. a 26. Griffith (na první Krejčí), 37. Lucic - 5. Niederreiter, 45. Parise, 47. Fontaine, 55. Scandella. Střely na branku: 28:42. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Griffith (Boston), 2. Scandella (Minnesota), 3. Lucic (Boston).
NY Islanders - Winnipeg 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)
Branky: 2. Nelson, 35. Tavares, 36. Grabovskij - 22. a 44. Ladd (Frolík), 25. Postma, 32. Trouba. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 21:30. Diváci: 11 508. Hvězdy zápasu: 1. Ladd, 2. Little (oba Winnipeg), 3. Nelson (Islanders).
Philadelphia - Los Angeles 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. Raffl (Voráček), 20. VandeVelde (Voráček), 63. Schenn - 14. Toffoli, 46. M. Richards. Střely na branku: 43:40. Diváci: 19 873. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Quick (Los Angeles), 3. Emery (Philadelphia).
Pittsburgh - New Jersey 8:3 (1:1, 4:2, 3:0)
Branky: 39. a 57. Crosby, 8. Comeau, 29. Malkin, 33. Hornqvist, 38. Adams, 46. Dupuis, 54. Downie - 1. Zubrus (Jágr), 23. Josefson, 26. T. Ruutu. Střely na branku: 33:19. Diváci: 18 650. Hvězdy zápasu: 1. Downie, 2. Despres, 3. Määttä (všichni Pittsburgh).
Columbus - Ottawa 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 6. Savard, 39. Atkinson - 7. a 52. MacArthur, 22. Z. Smith, 44. Karlsson, 51. Chiasson. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14 749. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. MacArthur (oba Ottawa), 3. Savard (Columbus).
Tampa Bay - Arizona 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Branky: 8., 24. a 49. Kučerov (na první Gudas, na druhou Palát), 38. a 50. Boyle, 13. Filppula, 59. Carle (Šustr) - 35. Doan, 39. Erat (Hanzal), 53. Crombeen. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17 511. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Johnson, 3. Boyle (všichni Tampa).
Chicago - Anaheim 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 52. Smith-Pelly. Střely na branku: 38:25. Diváci: 21 233. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Smith-Pelly (oba Anaheim), 3. Darling (Chicago).
Dallas - St. Louis 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Oleksiak, 26. Seguin, 44. Daley - 14., 52. a 62. Tarasenko, 27. Lehtera. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16 232. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Daley (Dallas), 3. Lehtera (St. Louis).
Colorado - San Jose 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. Tanguay (Hejda), 44. Landeskog (Hejda) - 10. Burns, 46. Couture, rozh. nájezd Marleau. Střely na branku: 33:51. Diváci: 14 552. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (San Jose), 2. Varlamov (Colorado), 3. Couture (San Jose).
Calgary - Montreal 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Giordano - 33. Gilbert, rozh. nájezd Parenteau. Střely na branku: 38:19. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Giordano, 3. Gaudreau (oba Calgary).
Toronto - Buffalo 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 40. Bozak, 45. Kessel, 46. Van Riemsdyk, 50. Gardiner. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 37 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Střely na branku: 37:10. Diváci: 18 898. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Kessel, 3. Rielly (všichni Toronto).
Vancouver - Carolina 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 2. a 60. Richardson, 21. Vey (Vrbata), 39. Hansen - 52. Tlustý. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18 234. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Richardson, 3. Edler (všichni Vancouver).