Florida - Toronto 6:4Polák nastartoval gólem obrat Javorových listů, přesto se z výhry netěšil

New York

Hokejový obránce Roman Polák ve službách Toronta se počtvrté v sezóně zapsal mezi střelce zámořské NHL, jeho trefa však Maple Leafs k bodovému zisku nepomohla. Domácí Florida totiž předvedla ve třetí třetině zápasu velký zvrat a nakonec slavila vítězství 6:4. Dva body vydoloval v noci na pondělí i Anaheim. Lídr Západní konference zdolal Vancouver 2:1 po prodloužení.

Obránce Toronta Roman Polák překonává brankáře Floridy Roberta Luonga a srovnává stav zápasu na 2:2.

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce střetnutí mezi Floridou a Torontem čekali diváci na gól marně, po přestávce jich viděli hned šest! Lépe začali Maple Leafs, které poslal do vedení Slovák Pánik. Panteři ale během necelých dvou minut duel otočili. Nejprve srovnal Huberdeau a poté rozvlnil síť i Hayes.

Jenže ani tento stav dlouho nevydržel. Hosté ještě do druhé sirény překlopili výsledek na svoji stranu. Obrat nastartoval právě Polák, jenž si zcela zapomenutý před bránou zpracoval puk po přesném pasu Lupula a švihem pod víko nedal Luongovi šanci. Ve 38. minutě se trefil Van Riemsdyk, a když se krátce po něm prosadil pojedenácté v sezóně i Kadri, vypadalo to na jasnou záležitost hostů.

Florida, v jejíž sestavě chyběl Tomáš Fleischmann, však v závěrečné části střelecky koncertovala. Kulikov s Mitchellem se postarali o vyrovnání a tři minuty před koncem základní hrací doby Boyes v přesilovce dokonal obrat. Vítězství Panthers ještě zpečetil při závěrečné power play Upshall.

Polák má velkou šanci, aby vylepšil své gólové maximum z ročníků 2009/2010 a 2013/2014. V obou sezónách hájil barvy St. Louis a v každé z nich nastřílel čtyři branky. Florida se díky výhře přiblížila v tabulce Východní konference osmému Washingtonu. Na Capitals ztrácí aktuálně dva body. Šesté Toronto má před Pantery tříbodový náskok.

Fowler zařídil výhru Kačerů

Necelých čtyřiadvacet hodin po porážce v Arizoně přivítal Anaheim v domovské hale Honda Center Vancouver a své příznivce potěšil vítězstvím.

To se však nerodilo vůbec snadno. Canucks vedli od 23. minutě po nahození Yannicka Webera. Na vyrovnání si fanoušci Kačerů museli počkat až do 47. minuty, kdy Millera v kleci propálil od modré čáry Francois Beauchemin. Prodloužení pak trvalo jen dvě minuty a 42 vteřin, když Cam Fowler zajistil kalifornskému celku výhru 2:1.

Anaheim si upevnil první místo v Západní konferenci. Vancouver drží šestou pozici.