Vancouver - Florida 3:2 PPJágr hákoval a pro Floridu bylo zle! U Pacifiku skončila velká série

New York

Florida s Jaromírem Jágrem v pokračování NHL marně usilovala o třinácté vítězství v řadě, ve Vancouveru prohrála 2:3 v prodloužení. Canucks otočili zápas z 0:2, rozhodující gól vstřelili ve třetí minutě přídavku v přesilové hře při vyloučení Jaromíra Jágra, který si předtím připsal jednu asistenci, stejně jako v dresu domácích Radim Vrbata.

Jaromír Jágr (68) z Floridy a Sven Baertschi (47) z Vancouveru.

"Florida má výborný tým. Velký respekt před tím, co v posledních utkáních dokázali. Ale to, že se nám povedlo přerušit jejich šňůru, vypovídá i o kvalitě našeho mužstva," říkal Daniel Sedin, střelec dvou gólů Vancouveru.

Předešlých 12 výher v řadě je floridským rekordem, který se na pobřeží Pacifiku už nepovedlo vylepšit. Předešlou porážku si Jágr a spol. připsali 12. prosince v Bostonu (1:3). Další zápas Panteři hrají pozítří opět venku, a to v Calgary v rámci šestizápasového tripu.

Do vedení Floridu, která nastoupila den po zápase v Edmontonu, poslal už po 80 sekundách Jussi Jokinen. Pak ji skvělými zákroky držel Roberto Luongo, bývalý gólman Vancouveru. Druhý gól ještě v první třetině přidal Jonathan Huberdeau, kterého Jágr přesně našel před brankou.

Ve třetí třetině mohli hosté získat dvoubrankový náskok zpět, ale nedovolil jim to brankář Jacob Markström. Dvě a půl minuty před koncem třetí části hry pak Vancouverští vyhráli vhazování v útočném pásmu, Jake Virtanen projel před branku a do horního rohu vyrovnal.

Po  Jágrově vyloučení v přídavku za hákování nové posily Canucks Emersona Etema v přesilovce 4 na 3 dal Daniel Sedin po 14 sekundách rozhodující gól, když před brankou tečoval střelu svého bratra Henrika.

Panteři ale přesto vytvořili nový klubový rekord, neboť ve 13. zápase za sebou získali aspoň bod. Překonali tak šňůru dvanácti zápasů (8 výher, 4 remízy) z roku 1996. "Hráli jsme hodně zápasů, v nichž bylo těsné skóre a to vždycky trochu smrdí. A dneska už jsme na to doplatili. Ale získali jsme alespoň bod," uvedl střelec druhého gólu hostů Huberdeau.

Sedin dohnal Näslunda

Rozhodující gól Daniela Sedina byl jeho 346. v kariéře. Švédský útočník tak dohnal nejlepšího střelce v klubové historii Markuse Näslunda. "Je to ale hlavně díky tomu, že já odehrál mnohem více zápasů. On byl lepší střelec než já. Když jsem vyrůstal, byl to s Henrikem náš velký idol," řekl Sedin na adresu legendárního krajana.

Po jeho vítězné trefě ještě došlo mezi oběma týmy k hromadné potyčce u střídaček. Údajně kvůli tomu, že jeden z hráčů Panthers měl před začátkem prodloužení nemístné poznámky právě na dvojčata Sedinova. Žádné dodatečné tresty už ale rozhodčí neudělili.

Detroit po čtyřech výhrách v řadě podlehl na ledě Los Angeles 2:4. V bráně místo v minulých zápasech úspěšného Petra Mrázka dal kouč Jeff Blashill přednost Jimmymu Howardovi.

Domácí po první třetině prohrávali 1:2, ve druhé ale vyrovnal v přesilovce Anže Kopitar a na začátku třetí otočil skóre v další početní výhodě Alec Martinez. Vítězství 4:2 pečetil do prázdné branky Dwight King.

Kopitar byl hrdinou večera. Slovinský útočník pošesté v kariéře zažil čtyřbodový zápas, když kromě gólu na další tři přihrál.

Obrat se povedl také newyorským Rangers, kteří prohrávali s Bostonem po dvou třetinách 0:1. Nejprve ve 35. sekundě vyrovnal Derick Brassard a v předposlední minutě povedenou tečí rozhodl Jesper Fast. "Snažil jsem se číhat před brankou a doufal ve šťastnou teč. Zkoušíme to takhle na každém tréninku. Jsem rád, že to vyšlo i v zápase," radoval se Fast po sedmé trefě v sezóně.

Rangers v ní vůbec poprvé vyhráli zápas, v němž po dvou třetinách prohrávali. Předtím se jim to třináctkrát nepovedlo, včetně sobotního duelu s Washingtonem, kdy ve třetí třetině smazali dvoubrankové manko, ale padli v prodloužení.

"Poté, co se stalo v posledním utkání, jsme věděli, že to dneska můžeme otočit. Ve třetí třetině jsme zvýšili nasazení a za velmi dobrou práci jsme byli odměněni," radoval se švédský brankář Henrik Lundqvist, který pochytal 32 střel.

Největší přestřelku viděli fanoušci v Calgary, kde domácí bez trojice českých hráčů Hudlera, Frolíka a Šmída dokázali vyrovnat z 1:3 na 3:3, nakonec ale prohráli se San Jose 4:5. Tomáš Hertl si během devatenácti odehraných minut žádný bod nepřipsal.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Boston 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 41. Brassard, 59. Fast - 30. Hayes. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Fast, 2. Zuccarello (oba Rangers), 3. Hayes (Boston).
Vancouver - Florida 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. a 63. D. Sedin (na první Vrbata), 58. Virtanen - 2. J. Jokinen, 20. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Huberdeau (Florida), 3. Virtanen (Vancouver).
Calgary - San Jose 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 14. Monahan, 32. Wideman, 32. Bennett, 57. Ferland - 6. J. Thornton, 10. Donskoi, 22. Couture, 46. Burns, 51. Ward. Střely na branku: 35:18. Diváci: 19 227. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Ferland, 3. Bennett (oba Calgary).
Los Angeles - Detroit 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 3. Toffoli, 37. Kopitar, 42. Martinez, 60. King - 16. Tatar, 19. Marčenko. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Lucic (oba Los Angeles), 3. Helm (Detroit).