Ve finále Spenglerova poháru se CSKA utká s Ženevou

Davos

Hokejisté Kanady loňský triumf na Spenglerově poháru neobhájí. Zámořský výběr sice v závěru semifinálového zápasu mohutně dotahoval tříbrankové manko, ale nakonec se Servette Ženeva prohrál 5:6. Vítězný švýcarský celek se v úterním finále utká s CSKA Moskva, který po nájezdech zvítězil nad domácím Davosem 5:4.

Nicklas Danielsson střílí gól Davosu v semifinále Spenglerova poháru proti CSKA Moskva.

Ruský celek měl blízko k postupu už v třetí třetině, jenže v 58. minutě vyrovnal domácí Sejna. Dva góly Moskvanů vstřelil Radulov, rozhodující nájezd proměnil Frolov. CSKA může ve finále navázat na dosud jediný triumf z roku 1991.

Oba finalisté se utkali už v základní skupině, Ženeva zvítězila 4:3 v prodloužení a z prvního místa si zajistila přímý postup do semifinále. CSKA pak ve čtvrtfinále vyřadil Vítkovice.

Týmy Davosu a Kanady, které spolu loni hrály o prvenství, tentokrát v semifinále neuspěly. Naposledy se finále, v němž by nebyl alespoň jeden z těchto soupeřů, na Spenglerově poháru hrálo v roce 1999, kdy v něm Kolín nad Rýnem zvítězil nad Magnitogorskem.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - semifinále:
Davos - CSKA Moskva 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. Corvi, 16. Danielsson, 35. Koistinen, 58. Sejna - 21. a 30. Radulov, 8. Filppula, 39. Žarkov, rozh. nájezd Frolov.
Servette Ženeva - Kanada 6:5 (2:0, 2:2, 2:3)
Branky: 3. a 44. Lombardi, 16. Hollenstein, 24. Pestoni, 29. Jacquemet, 51. Vukovic - 25. Giroux, 38. Roche, 50. Micflikier, 57. Haydar, 59. Williams.

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200