Nejlepším sportovcem Evropy je opět Vettel, Hejnová patnáctá

Varšava

Vítězství v anketě o nejlepšího sportovce Evropy obhájil mistr světa formule 1 Sebastian Vettel z Německa. Nejlepší česká atletka Zuzana Hejnová skončila patnáctá. Anketu pořádá polská tisková agentura PAP a v 56. ročníku hlasovalo 21 evropských organizací včetně České tiskové kanceláře. Ve výsledcích se objevilo 59 sportovců z 24 zemí

Sebastian Vettel přebírá pohár pro mistra světa F1 po boku tanečnice z Moulin Rouge.

Čtyřnásobný světový šampión F1 Vettel získal 166 bodů. O 39 bodů porazil španělského tenistu Rafaela Nadala, jenž se letos vrátil na první místo světového žebříčku a vyhrál Roland Garros a US Open. Třetí skončil s 86 body britský atlet Mo Farah, který na mistrovství světa v Moskvě získal zlatý double na 5000 a 1000 m.

Letos neporažená běžkyně na 400 m překážek Hejnová, vítězka českých anket Atlet roku, Sportovec roku a také nejlepší evropská atletka, dostala 15 bodů.

Rekordmanem ankety PAP, kterou v roce 1983 vyhrála česká běžkyně Jarmila Kratochvílová, je s pěti prvenstvími švýcarský tenista Roger Federer.