V Indianapolis bodovali všichni Češi, Abraham zajel nejlíp v roce

Týden před Velkou cenou České republiky v Brně bodovali v závodě mistrovství světa silničních motocyklů v Indianapolis všichni tři čeští jezdci. V královské třídě MotoGP dosáhl Karel Abraham jedenáctým místem svého letošního maxima. Jakub Kornfeil obsadil v Moto3 desáté místo a po čtyřech závodech se opět vešel do elitní desítky. Další český zástupce v této kategorii Karel Hanika byl třináctý.

Španěl Efrén Vázquez se raduje z vítězství v motocyklové Grand Prix Indianapolis.

Abraham měl loni v Indianapolis těžký pád v tréninku a do závodu pak nenastoupil. Tentokrát po nepovedené kvalifikaci startoval až z 21. pozice, kterou dokázal výrazně vylepšit a poosmé z deseti závodů bodoval.

I podesáté v sezóně vyhrál Španěl Marc Márquez. Stejnou vítěznou sérii v královské kubatuře předvedl naposledy v roce 1997 slavný Australan Mick Doohan. Obhájce titulu Márquez opět odskočil druhému krajanovi Danimu Pedrosovi, který dojel čtvrtý. Porazili ho ještě další Španěl Jorge Lorenzo a Ital Valentino Rossi.

Kornfeil nebyl úplně spokojený

Kornfeil, startující ze čtrnáctého místa, dojel v závěru desetičlenné skupiny, do níž se dotáhl v průběhu závodu. Umístění v top ten zaznamenal naposledy v květnu v Le Mans, kde byl také desátý. Přesto nebyl úplně spokojen, protože po dojetí skupiny podle svých slov nedokázal nic vymyslet.

"Chybí mi takové to zdravé naštvání. Není prostě možné se dostat na čelo a pak dojet poslední, byť se jedná o první skupinu. Nebýt tohoto nedostatku, můžu říct, že máme za sebou dobrý závod," uvedl Kornfeil na svém webu. Doufá, že dobrý výkon ukáže v Brně. "Už to musí všechno vyjít, ať ten nejlepší výkon podám na domácí půdě."

Na první vítězství v kariéře dosáhl na slavném americkém okruhu Španěl Efrén Vázquez, jenž na cílové rovince porazil o pouhých 65 tisícin sekundy Itala Romana Fenatiho. Třetí byl Australan Jack Miller, jenž si tak udržel vedení v seriálu.

Kornfeil na konci skupiny ztratil na Vázqueze 2,261 sekundy a desátá pozice mu patří i v průběžném pořadí MS. Letošní nováček v šampionátu Hanika, jenž v průběhu víkendu třikrát spadl, dojel třináctý s odstupem 9,598 sekundy. Celkově je sedmnáctý.

Závod Moto2 byl zastaven, Pasini v bezvědomí

V přerušeném závodě Moto2 vybojoval třetí vítězství v sezoně Fin Mika Kallio a ztrácí jen sedm bodů na lídra šampionátu Španěla Esteveho Rabata, který dvě kola před cílem chyboval a dojel čtvrtý. Závod byl ve čtvrtém kole zastaven kvůli nehodě čtyř jezdců, po níž byl Ital Mattia Pasini chvíli v bezvědomí, ale nakonec odešel po svých.