Šebrle vyhrál anketu Atlet roku před Špotákovou a Janků

Desetibojař Roman Šebrle je opět nejlepším atletem České republiky. Mistr Evropy z Göteborgu vyhrál popáté za sebou anketu novinářů, funkcionářů a trenérů, jejíž výsledky byly vyhlášeny na galavečeru v pražském hotelu Ambassador - Zlatá husa. Druhá skončila oštěpařka Barbora Špotáková, třetí je výškař Tomáš Janků.

Český desetibojař Roman Šebrle.

Šebrle dostal od 120 hlasujících 1133 bodů, Špotáková jen o třicet méně; to je nejtěsnější výsledek za posledních deset let. Na čtvrté pozici skončil oštěpař Jan Železný, který letos ukončil kariéru a rozloučil se třetím místem na kontinentálním šampionátu v Göteborgu.

Špotáková byla na ME stříbrná a vyhrála Světové atletické finále, vicemistrem Evropy je také Janků, který vyhrál i Světový pohár. V neoficiálním hlasování veřejnosti na internetové stránce www.atletika.cz vyhrála anketu zcela jasně Špotáková, které dali fanoušci skoro 50 procent hlasů, zatímco Šebrle měl na třetím místě za Janků kolem dvanácti procent.

Trenérem roku se stal kouč Špotákové Rudolf Černý, nejlepším juniorem tyčkař Jan Kudlička a objevem roku rovněž oštěpařka Špotáková.

Šebrle pátým vítězství za sebou v této statistice překonal Železného, který hlasování o Atleta roku kraloval v letech 1993-96. Železný v historii samostatné ČR vyhrál šestkrát, celkem pak sedmkrát. Stejný počet vítězství má na kontě také koulařka Helena Fibingerová, šestkrát kralovali hlasování Jarmila Kratochvílová, Ludvík Daněk a Imrich Bugár.

Atlety na vyhlášení přivezly luxusní limuzíny, všichni pak dostali mimo jiné cihličky z 24karátového zlata.