Degenkolb si dospurtoval na Vueltě pro druhý triumf po sobě

Ronda

V páté etapě cyklistické Vuelty vybojoval druhé vítězství za sebou německý spurtér John Degenkolb. V hromadném finiši za sebe odsunul vítěze druhé etapy Francouze Nacera Bouhanniho, jenž při průjezdu cílem rozčileně gestikuloval, že mu Degenkolb nechal málo místa u bariéry, a Nizozemce Morena Hoflanda.

Vítěz páté etapy Vuelty John Degenkolb z Německa.

Celkově dál vede Australan Michael Matthews, který po triumfu ve třetí etapě a úterním třetím místě tentokrát ve spurtu mezi nejlepšími chyběl. Dojel jedenáctý, ale svůj náskok před druhým Kolumbijcem Nairem Quintanou navýšil na 13 sekund, protože peloton se v závěru roztrhl.

Degenkolb už po dvou etapových triumfech vede bodovací soutěž. Pětadvacetiletý jezdec stáje Giant v úterý ukončil letošní čekání na vítězství a navazuje na rok 2012, kdy na Vueltě ovládl pět etap.

"Byl to obtížný sprint, musel jsem začít hodně brzy a byl jsem pak úplně vyčerpaný. Další vítězství je skvělé," řekl Degenkolb v televizním rozhovoru. Bouhanniho stížnosti odmítl s tím, že nikomu nekřížil dráhu a neměnil směr jízdy. "Jestli chtěl předjíždět, měl jet druhou stranou, kde nebyly bariéry."

Ve čtvrtek čeká peloton první těžší horská etapa z Benalmádeny do La Zubie dlouhá 167,1 km. "Budu se snažit, ale asi mě čeká poslední den v červeném," uznal Matthews.